MojAndroid

Internetový prehliadač Chrome je v mobilnom svete považovaný za najpoužívanejšie riešenie pre na platforme Android, so stovkami miliónov aktívnych používateľov. Medzi nimi sú aj starší ľudia alebo tí, ktorí trpia zhoršeným zrakom a preto sa môže niekedy stať, že text na internetových stránkach sa vzhľadom na zlú optimalizáciu nezobrazí v dostatočnej veľkosti na pohodlné čítanie. Prehliadač Chrome však prichádza so zabudovanou funkciou zväčšenia predvolenej veľkosti textu a odstraňuje tak tieto problémy. V našom krátkom návode sa pozrieme na to, kde tieto nastavenia nájdete a ako aktivujete zväčšenie textu.

Ako zmeniť veľkosť textu v Chrome na Androide

  • Otvorte prehliadač Chrome na svojom mobilnom zariadení
  • V pravom hornom rohu stlačte tlačidlo menu a vyberte položku “Nastavenia”NÁVOD___Ako_zmeniť_veľkosť_textu_v_Chrome_na_Androide
  • Z ponuky vyberte možnosť “Zjednodušenie”
    NÁVOD___Ako_zmeniť_veľkosť_textu_v_Chrome_na_Androide_a
  • Na obrazovke použite posuvník pre nastavenie percentuálneho zväčšenia písma. Vybrať si môžete v rozsahu od 50% do 200%. Náhľad výslednej veľkosti textu pritom uvidíte ihneď v šedom poli nad posuvníkom.

NÁVOD___Ako_zmeniť_veľkosť_textu_v_Chrome_na_Androide_2

Takýmto jednoduchým nastavením už nebudete musieť bojovať s malými písmenami na obrazovke svojich smartfónov. Ak aj napriek tomu zaznamenáte problémy s menším písmom, zaškrtnite pole “Vynútiť povolenie priblíženia”. Vďaka tomu sa písmo zmení aj na stránkach, ktoré schválne zakazujú akúkoľvek zmenu veľkosti písma.

20.7.2015

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+