MojAndroid

Samsung vo svojich mobilných zariadeniach zvykne zabudovať aj vlastné servisné menu a výnimkou nie je ani najnovšia vlajková loď Samsung Galaxy S5. Hoci toto menu pravdepodobne nikdy potrebovať nebudete a väčšina používateľov sa k jeho spusteniu ani nikdy nedostane, je dobré vedieť, že tu je a dá sa použiť. Pomocou tohto jednoduchého návodu si ho môžete na svojej S5 vyskúšať aj vy.

Aktivovanie menu je veľmi jednoduché a pozostáva len z dvoch krokov. Spustite dialer a následne na numerickej klávesnici zadáte symboly *#0*#. Tieto spustia servisné menu s niekoľkými rôznymi testami, ktorými vyskúšate napríklad bezchybnosť zobrazovacieho panelu, dotykovú vrstvu a iné. Pre návrat do prostredia telefónu stačí použiť kapacitné tlačidlo pre návrat späť. Niekoľko testov popisujeme aj bližšie:

 • RED, GREEN a BLUE – Jednoduchý test, ktorý vám pomôže odhaliť tzv. mŕtve pixely na displeji. Na tom pomocou tlačidiel Red, Green a Blue v servisnom menu, zobrazíte na displeji červenú, zelenú a modrú farbu.
 • Touch – Týmto testom preveríte odozvu displeja na vaše dotyky. Pre správne určenie prípadných chýb, je nutné prstom sledovať jednotlivé štvorčeky zobrazené na displeji po jeho krajoch a tie v tvare X krížom cez obrazovku.
 • TSP Hovering – Podobný predchádzajúcemu testu, tentokrát sa však skúša citlivosť dotykovej plochy na priblíženie prsta. Pomocou TSP Hovering zistíte, či je dotyková vrstva dostatočne citlivá aj pre funkciu Air.
 • LED – Otestuje správnu funkčnosť notifikačnej LED diódy. Po spustení zistíte, či fungujú všetky tri podporované farby – červená, zelená a modrá.
 • Sensor – slúži na vyskúšanie celého radu senzorov zabudovaných do Galaxy S5, od akcelerometra až po gyroskop.

Samozrejme, nahliadnutie do menu môže vyskúšať každý, rovnako ako aj niektoré z vyššie popisovaných testov. Treba si však dávať pozor na niektoré nastavenia, ktoré by ste mohli v servisnom menu nájsť. Pokiaľ im nerozumiete alebo si nie ste istí o čo ide, tak sa ich radšej nepokúšajte meniť.

Samsung Galaxy S5

Android 4.4.2 KitKat5,1"
Qualcomm Snapdragon 801, 2,5 GHz1080 x 1920 pixelov
2 GB16 Mpix, ISOCELL
16 GB2160p@30fps, 1080p@60fps,

Zdroj: androiduthority

10.5.2014
 • Vlado

  Sranda, funguje to aj na mojej starej šunke Samsung Galaxy S3
  :D

  • MelonJoel

   funguje to na všech samsunzích už asi 4roky :D

 • Zdeno

  *#12580*369# to check software and hardware information.
  *#0011# service mode
  *#0228# batteriestatus
  *#0283# looback test
  *#06# imei
  *#03# nandflashheaderread
  *#0808# usb service
  *#9090# service mode
  *#7284# FactoryKeystring
  *#1234# Version
  *#34971539#camera firmware standard
  *#1111# servicemode
  *#0*# Testmodus
  *2767*3855# hard reset

  Funguje na väčšine Samsungov

  • Miroslav Ceniga

   Dík.

 • jurko

  Funguje aj na S4

+