MojAndroid

Patríte k majiteľom Android zariadení, ktorí ich chtiac-nechtiac, ale predsa len niekedy zabudnú v prezliekacích kabínkach, na stole v kaviarni, alebo nebodaj v kníhkupectve? Ak áno, tak nie je nič jednoduchšie, ako si preventívne nastaviť kontaktné údaje na uzamknutú obrazovku. K tomuto účelu nebudete potrebovať žiadne aplikácie, Android má totiž túto funkciu zabudovanú priamo v sebe. Ak bude nálezca taký láskavý, bude vás vďaka tomuto nastaveniu môcť vyhľadať bez toho, aby sa vôbec pokúsil zariadenie odblokovať. Samozrejme, odkaz na ploche môžete použiť aj na ľubovoľne iný účel.

NÁVOD ako na to:

1.) Otvorte Nastavenia vo Vašom smartfóne/tablete a kliknite na “Zabezpečenie”,

2.) Prejdite na položku “Info o vlastníkovi”,

návod_odkaz-na-uzamknutej-obrazovke-1 návod_odkaz-na-uzamknutej-obrazovke-2

3.) Do textového poľa zadajte informácie o sebe, ktoré chcete, aby sa na uzamknutej obrazovke zobrazovali,

4.) Nastavenia zavrite. Po uzamknutí obrazovky by sa vám zadané informácie mali skutočne zobraziť pod časom a dátumom,

návod_odkaz-na-uzamknutej-obrazovke-3 návod_odkaz-na-uzamknutej-obrazovke-4

Túto funkciu sme skúšali na smartfóne Google Nexus 5 a ďalších zariadeniach s čístým Androidom už od verzie 4.0 Ice Cream Sandwich. Na zariadeniach s vlastnou nadstavbou, akým je napríklad HTC One, túto možnosť nenájdete. Samsung ju však v Touchwize už natívne podporuje.

Zdroj: Cultofandroid

22.11.2013

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+