MojAndroid

Mnohí z vás si povedia, že nastaviť zvonenie na mobile s Androidom nie je žiadnym problémom. Niektorí používatelia ale predsa len majú problém s takto základnou vecou, a tak sme sa rozhodli priniesť jednoduchý návod, ako na to. Hovoriť budeme všeobecne o nastaveniach zvonenia pre Android zariadenia s rôznymi verziami operačného systému.

Skopírujte/stiahnite si zvonenie do pamäte zariadenia

Ako prvé si do svojho zariadenia musíte stiahnuť alebo skopírovať súbor, ktorý chcete použiť ako zvonenie. Podporované sú mnohé zvukové formáty, no najčastejšie sa používa .mp3, .flac alebo .wav. Zvonenie si do zariadenia môžete uložiť pomocou pripojenia k PC, prípadne pomocou cloudu, napríklad služby Dropbox.

ringtones

Špeciálnym prípadom sú Nexus zariadenia s operačným systémom Android 5.0 a novším. V ich prípade je nutné zvonenie uložiť do vnútornej pamäte, konkrétne do zložky Ringtones prípadne Notifications (ak chcete zvuk použiť na SMS, emaily či iné upozornenia). Často sa zvonenie nedá skopírovať cez počítač, a tak je nutné umiestniť ho do iného priečinka vnútornej pamäte a do zložky Ringtones ho presunúť už priamo v zariadení pomocou správcu súborov, napr. ES File Explorer. Potom treba Nexus ešte vypnúť a zapnúť, aby sa zmeny objavili v nastaveniach.

Nastavenie zvonenia

Nastavenie samotného zvonenia priamo v mobile je následne otázkou niekoľkých sekúnd. Stačí, aby ste nasledovali tieto kroky:

  1. Otvorte nastavenia zariadenia.
  2. Prejdite do sekcie Zvuky (Upozornenia, Notifikácie).
  3. Vyberte položku Zvonenie / Alarm / Ringtone.
  4. V zozname vyberte položku Pridať a nájdite súbor, ktorý ste si uložili do pamäte zariadenia. Potom naň kliknite a zvoľte ho ako zvonenie.
  5. V prípade Nexus zariadení sa zvonenie nachádza už priamo v zozname a stačí ho vybrať.
  6. V ďalších možnostiach nastavení si môžete zvoliť hlasitosť zvonenia, vibrovanie počas zvonenia alebo postupne sa zvyšujúcu hlasitosť.

ringtone-nastavenia

Tento návod by mal zvládnuť každý Android používateľ v priebehu niekoľkých minút. Ak máte s nastavením zvonenia problém, napíšte na naše Android fórum, prípadne si nainštalujte špeciálnu aplikáciu, ktorá tieto kroky dokáže urobiť za vás – napríklad titul Zedge.

13.5.2015

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+