MojAndroid

Správy MMS sú často kameňom úrazu, keď príde na to ako ich poslať alebo ešte dôležitejšie – ako ich prijať. Zariadenia od operátorov by na správy MMS mali byť prednastavené, no často sa stane, že vám multimediálne správy jednoducho nefungujú. Pripravili sme si preto návod, ako nastaviť MMS správy vo vašom Android zariadení manuálne. Pomocou nasledujúcich krokov by to mal zvládnuť aj začiatočník.

Telekom O2 Orange logo

Pri MMS existuje opäť niekoľko spôsobov, ako zariadenie nastaviť. Môžete si nechať zaslať nastavovaciu SMS od operátora, nastaviť si správy manuálne alebo zájsť do najbližšieho obchodného zastúpenia vášho operátora, kde by vám zariadenie mali nastaviť bezplatne do niekoľkých minút. Samotné manuálne nastavovanie prebieha v položke Nastavenia > Bezdrôtové pripojenie a siete > Mobilné siete > Názvy prístupových bodov (APN), kde okrem položky pre mobilný internet nájdete aj správy MMS. V prípade, že vaše zariadenie nemá v tejto zložke vytvorený súbor od operátora, prípadne sa tam taký súbor nachádza, ale MMS správy stále nefungujú, pokračujte podľa nasledujúcich krokov.

 1. Otvorte si nastavenia MMS od vášho operátora:
  1. Orange – pomocou voliteľného menu nájdite svoje zariadenie a zvoľte službu MMS,
  2. Telekom – všeobecné nastavenia pre MMS,
  3. O2 – všeobecné nastavenia.
 2. Ak operátor umožňuje bezplatné zaslanie nastavení cez SMS, využite túto službu. Ak nie, pokračujte na krok č.3.
  1. Pozn.: Ak sa v nastaveniach nachádza bod APN pre MMS, vymažte ho a pridajte nový bod pomocou ďalších krokov.
 3. V položke Nastavenia > … > Názvy prístupových bodov (APN) kliknite na Menu > Nový (názov, bod) APN.
 4. Do prislúchajúcich polí napíšte hodnoty, ktoré nájdete na stránke operátora, teda Názov, APN, Proxy, meno, heslo … atď.
 5. Keď budete mať vyplnené všetky polia, kliknite na Menu > Uložiť.
 6. V tejto chvíli by ste mali mať úspešne nastavené prijímanie a odosielanie MMS. Ak táto služba aj napriek tomu nefunguje, vyskúšajte vypnúť a zapnúť zariadenie.

Ak ste boli v pridávaní APN bodu úspešní a MMS vám fungujú korektne, gratulujeme! Ak ste však neboli úspešní a počas nastavovania ste natrafili na nejaký problém, neváhajte nás kontaktovať formou komentára pod týmto článkom, prípadne priamo na fóre AndroidForum.sk, kde vám s vašimi nastaveniami pomôže Android komunita.

Náš tip
Nákupný poradca: Najlepšie mobily a zariadenia podľa redakcie
3.12.2013

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+