MojAndroid

Stalo sa vám niekedy, že ste správu nešťastnou náhodou odoslali inej osobe, ako ste mali v úmysle, alebo v tom horšom prípade ste sa nechali uniesť v chatovaní s frajerkou a až po odoslaní správy ste si uvedomili, že ste to poriadne prepískli? Facebook sa len pred pár dňami rozhodol zachrániť hneď niekoľko vzťahov pridaním funkcie, ktorá dovoľuje zmazať vami už odoslané správy. Nie je to úplne bez háčikov, nuž postup, ako na to je veľmi jednoduchý.

Verzia: Rôzne
Aktuálna cena: Zdarma
Verzia: Rôzne
Aktuálna cena: Zdarma

Funkcia, za ktorú budú mnohí vďační

Najnovší update aplikácie Facebook Messenger priniesol mnohými ľuďmi tak vytúženú možnosť vymazania už odoslaných správ. Má to však háčik, a to taký, že zmazať správu budete môcť len v časovom období do 10 minút od samotného odoslania. To však platí len vtedy, ak si dotyčná osoba správu nestihne prečítať, respektíve si ju neprečíta “potajomky” z notifikačnej lišty.

Ako ďalšiu zápletku môžeme považovať to, že po vymazanej správe ostane výrazná informácia o tom, že odosielateľ správu úmyselne z chatu vymazal. Tak či onak, jedná sa o možnosť, ktorá do chatovacích aplikácií patrí. Poďme si však povedať, ako vymazať odoslané správy a čiastočne zabezpečiť, aby si ju prijímateľ neprečítal. Postup, ako na to, je pritom veľmi jednoduchý.

Ako na to?

 1. Dlhým podržaním na vami odoslanú správu vyvolajte ponuku možností.
 2. Kliknite na tlačidlo “Odstrániť”.
 3. Zvoľte možnosť “Odstrániť pre všetkých”.
 4. Potvrďte odstránenie správy.
 5. Správa bude vymazaná nielen pre vás, ale aj pre všetkých ostatných účastníkov konverzácie.
 6. V chate ostane informácia o tom, že správa bola zmazaná.

Stojí za to spomenúť, že táto možnosť funguje výhradne pre používateľov plnej verzie aplikácie Facebook Messenger. Používatelia s Messenger Lite si tejto novej vymoženosti (zatiaľ) neužijú. Čo hovoríte na túto funkciu vy?

Ďalšie články k téme “Messenger”:

Náš tip
V Messengeri máte odteraz desať minút na vymazanie odoslanej správy

Náš tip
Facebook plánuje spojiť služby WhatsApp, Instagram a Messenger

Náš tip
Facebook už testuje tmavý režim v Messengeri

 • Radka

  Mna by velmi zaujimalo a preto prisim o radu, ci sa daju stare spravy vymazat hromadne, naraz viacero sprav , aby sa nehromadili zbytocne v ucte, zatial mi to ponuka vymazanie len jednej spravy a to sa mi nepaci, kedze prebehla pisomna vymena ktora obsahuje cca 26 nepodstatnych spraviciek, ktore nema vyznam archivovat a ukladat, ich vymazanie po jednom ma fakt irituje! Dakujem za pripadne rady, Messenger pouzivam len odo dnes a preto este neviem ako funguje, ci sa to vôbec da

  • mojandroidsk

   Nevieme o tejto možnosti. Skúste sa však popýtať na AndroidForum.sk. Tam sa s tým možno už niekto stretol a bude vedieť poradiť.

 • Lenka Barborková

  Skúsila som správu vymazať po 8 minútach od poslania a nefunguje to. A vy tam máte napísané 10 min tak ako to je ? A prijemca si tu správu neprečítal

  • Miro

   Je to tak, že FB hovorí o možnosti vymazať poslanú správu do 10 minút. Isto to bolo 8? :)

   • Lenka Barborková

    Áno bolo. Keď si píšem s kamarátmi tak s tým nie je problém. Ale toto som písala na jednu FB stránku. Je to stránka cez ktoru si môžem vyplniť dokument na objednávku(tovar jednej skupiny). A keď jej prvykrat napíšem tak mi automaticky príde sprava: ahoj lenka ako ti mozeme pomoct…..atd. ale potom keď odpovie a pisem si s nou klasickt dalej tak sa mi neda vymazat komentar ani hneď po odoslani. Platí toto “pravidlo” že mám 10 min iba na jednotlivcov alebo aj na FB stránky.

   • Lenka Barborková

    Bolo to 8 minút. Ale tých 10 min platí aj pre FB skupiny ? Lebo to mi nejde iba u jednotlivca.

+