MojAndroid

Stalo sa vám niekedy, že ste správu nešťastnou náhodou odoslali inej osobe, ako ste mali v úmysle, alebo v tom horšom prípade ste sa nechali uniesť v chatovaní s frajerkou a až po odoslaní správy ste si uvedomili, že ste to poriadne prepískli? Facebook sa len pred pár dňami rozhodol zachrániť hneď niekoľko vzťahov pridaním funkcie, ktorá dovoľuje zmazať vami už odoslané správy. Nie je to úplne bez háčikov, nuž postup, ako na to je veľmi jednoduchý.

Verzia: Rôzne
Aktuálna cena: Zdarma
Verzia: Rôzne
Aktuálna cena: Zdarma

Funkcia, za ktorú budú mnohí vďační

Najnovší update aplikácie Facebook Messenger priniesol mnohými ľuďmi tak vytúženú možnosť vymazania už odoslaných správ. Má to však háčik, a to taký, že zmazať správu budete môcť len v časovom období do 10 minút od samotného odoslania. To však platí len vtedy, ak si dotyčná osoba správu nestihne prečítať, respektíve si ju neprečíta “potajomky” z notifikačnej lišty.

Ako ďalšiu zápletku môžeme považovať to, že po vymazanej správe ostane výrazná informácia o tom, že odosielateľ správu úmyselne z chatu vymazal. Tak či onak, jedná sa o možnosť, ktorá do chatovacích aplikácií patrí. Poďme si však povedať, ako vymazať odoslané správy a čiastočne zabezpečiť, aby si ju prijímateľ neprečítal. Postup, ako na to, je pritom veľmi jednoduchý.

Ako na to?

  1. Dlhým podržaním na vami odoslanú správu vyvolajte ponuku možností.
  2. Kliknite na tlačidlo “Odstrániť”.
  3. Zvoľte možnosť “Odstrániť pre všetkých”.
  4. Potvrďte odstránenie správy.
  5. Správa bude vymazaná nielen pre vás, ale aj pre všetkých ostatných účastníkov konverzácie.
  6. V chate ostane informácia o tom, že správa bola zmazaná.

Stojí za to spomenúť, že táto možnosť funguje výhradne pre používateľov plnej verzie aplikácie Facebook Messenger. Používatelia s Messenger Lite si tejto novej vymoženosti (zatiaľ) neužijú. Čo hovoríte na túto funkciu vy?

Ďalšie články k téme “Messenger”:

Náš tip
V Messengeri máte odteraz desať minút na vymazanie odoslanej správy

Náš tip
Facebook plánuje spojiť služby WhatsApp, Instagram a Messenger

Náš tip
Facebook už testuje tmavý režim v Messengeri

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+