MojAndroid

Google mapy pomáhajú nájsť správnu adresu alebo bod záujmu miliónom užívateľov na celom svete a vďaka službe Street View nám približujú aj historické pamiatky a miesta, kde sa väčšina z nás pravdepodobne nedostane. Prečo sa však viazať len na planétu Zem a nepreskúmať aj Mesiac alebo vzdialenejší Mars? Spoločnosť Google totižto vrámci 2. výročia pristátia rovera Curiosity na Marse pridala priamo do máp planétu Mars a náš Mesiac, ktoré môžete preskúmať priamo z vašich internetových prehliadačov. Bádanie naprieč galaxiou je pritom veľmi jednoduché, pokiaľ viete, kde máte hľadať. Nižšie si v krátkosti vysvetlíme, ako na to:

1. Otvorte si Google Mapy

2. Vľavo dole kliknite na štvorec, ktorý vás prepne do módu Earth.

google-mapy 1

3. Keď sa 3D mapa načíta, oddiaľte náhľad najviac, ako sa dá (kolieskom na myši).

google-mapy-2

4. Dole sa vám objavia možnosti Mesiac a Mars. Pre ich preskúmanie jednoducho kliknite na niektorý z obrázkov.

Ak sa vám tento návod podarilo zrealizovať, tak nám napíšte, ako sa vám novinka v Google mapách pozdáva. Každý názor v komentároch pod článkom je vítaný.

Zdroj: TechCrunch

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+