MojAndroid

Určite sa už mnohí z vás stretli s tým, že ste chceli niekomu zabrániť, aby sa vám dovolal. Blokovanie hovor nie je žiadnou novinkou, no stále iba veľmi malé percento užívateľov vie, ako túto možnosť nastaviť na svojom Android zariadení. V dnešnom návode si preto ukážeme niekoľko jednoduchých tipov, ktoré vám pomôžu zablokovať všetky hovory, alebo iba hovory od vybraných kontaktov.

Využite základné nastavenia telefónu

Ak vlastníte jedno z posledných zariadení od Samsungu série Galaxy S, máte šťastie. Výrobca totiž do nastavení vášho smartfónu doplnil špeciálnu možnosť, ktorá vám umožní zablokovať hovory od konkrétnych kontaktov. V nastaveniach hovorov musíte iba nájsť možnosť vytvorenia zoznamu pre automatické blokovanie hovorov. Do tohto zoznamu môžete pridať konkrétne telefónne čísla, ktoré sa vám už viac nebudú vedieť dovolať.

Ak nie ste majiteľom niektorej z posledných vlajkových lodí od Samsungu, v nastaveniach vášho telefónu nájdete väčšinou iba možnosť blokovať všetky hovory. Toto je funkcia, ktorú ponúka aj čistý Android a ktorú väčšina výrobcov nemení. Pre jej aktiváciu je tiež potrebné zobrazenie nastavení hovorov a tu stačí, keď vyberiete v kategórii Hlasové hovory možnosť Blokovanie hovorov. Majte ale na pamäti, že toto nastavenie zabráni všetkým ľuďom dovolať sa vám. Rovnako účinné je aj nastavenie letového režimu, takže túto možnosť zrejme veľmi často využívať nebudete. Našťastie, k dispozícii sú aj iné riešenia.

Aplikácie tretích strán

Ak vám vaše zariadenie neponúka možnosť vytvorenia zoznamu blokovaných čísel, môžete siahnuť po aplikácii z obchodu Play. Jednou zaujímavou alternatívou je titul Mr. Number. Ten ponúka niekoľko možností pre blokovanie prichádzajúcich hovorov z konkrétnych čísel. Môžete napríklad nastaviť automatické zdvihnutie a okamžité zrušenie hovoru, prípadne priame presmerovanie na odkazovú schránku. Výhodou aplikácie je tiež možnosť nahlásenia podvodných kontaktov, vďaka čomu viete upozorniť ostatných užívateľov aplikácie.

mr-number-3 mr-number-2 mr-number-3

Verzia: 4.0.4
Aktuálna cena: Zdarma
Verzia: 4.0.4
Aktuálna cena: Zdarma

Ďalším vhodným kandidátom je aplikácia Calls Blacklist. Tá ponúka podobné možnosti ako predchádzajúci titul a ešte aj niečo navyše. Okrem zoznamu blokovaných čísel si môžete vytvoriť aj zoznam tých čísel, ktoré nikdy budú blokované. Poteší tiež možnosť blokovania SMS správ od konkrétnych čísel, ako aj ďalšie pokročilé možnosti blokovania.

blacklist-1 blacklist-2 blacklist-3

Verzia: Rôzne
Aktuálna cena: Zdarma
Verzia: Rôzne
Aktuálna cena: Zdarma

Ak budete niekedy v budúcnosti potrebovať zablokovať hovory či správy z nejakého čísla, veríme, že v tomto článku nájdete spôsob, ktorý vám bude vyhovovať. Telefonáty od call centier, ale aj známych, môžu niekedy skutočne otravné, a tak je dobré vedieť, ako takéto situácie vyriešiť.

16.10.2015

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+