MojAndroid

Pri výbere nového smartfónu alebo tabletu sa pozeráme na množstvo faktorov. Aj v recenziách sa snažíme upozorniť na všetky prvky zariadení, ktoré by vám mohli pomôcť pri výbere. Jedným z nich je aj jas displeja. Používateľov totiž môže ľahko odradiť kúpa nového zariadenia, pokiaľ ho nebudú môcť pohodlne používať v jasnom prostredí. Našťastie, v dnešnej dobe toto už nie je takým problémom, ako v minulosti a väčšina zariadení ponúka dostatočne vysoký jas. Problémom môže byť ale aj nedostatočne nízky minimálny jas.

Až donedávna to príliš veľa používateľov nebralo za nevýhodu, no nemožnosť znížiť si jas obrazovky na pohodlnú úroveň môže byť naozaj nepríjemné. Používanie smartfónu alebo tabletu v posteli pri zhasnutom svetle sa stalo bežnou rutinou a v takomto prostredí naozaj nepotrebujeme vysoký jas. Okrem toho nám sústavné pozeranie sa do jasných zariadení v úplnej tme môže narobiť problémy so zrakom, takže dôvodov na vyriešenie tohto nedostatku je viac, než dosť. Našťastie, obchod Play ponúka pomocnú ruku aj v tomto prípade.

screen-dimmer-1

Jednoduchým riešením môže byť napríklad aplikácia Screen Dimmer. Táto jednoduchá pomôcka umožňuje znížiť jas displeja pod minimum stanovené výrobcom na hodnoty tak nízke, ako 1 – 5 nitov. Vďaka tomu môžete zariadenie pohodlne používať aj v absolútne tmavom prostredí, kde naozaj nepotrebujete vysoký jas displeja. Aplikácia ponúka aj niekoľko užitočných nastavení, medzi ktoré patria automatická aktivácia a deaktivácia v stanovených časoch. Vďaka tomu nebudete musieť manuálne zapínať aplikáciu a znižovať tak jas displeja, ale aplikácia sa aktivuje automaticky vždy večer a ráno už bude jas displeja opäť na svojej pôvodnej úrovni. O tom, že túto aplikáciu máte nainštalovanú, nemusíte ani vedieť a zároveň môžete naplno využívať jej výhody.

screen-dimmer-2 screen-dimmer-3

Základné ovládanie aplikácie je pritom veľmi jednoduché. Po jej otvorení spustíte režim nízkeho jasu stlačením tlačidla Start a následne nastavíte úroveň filtra. Stlačením tlačidla Stop zasa nízky jas vypnete. Aplikácia ponúka aj ďalšie zaujímavé funkcie, ako automatické nastavenie jasu v závislosti od východu/západu slnka, automatickú reguláciu určitých farebných odtieňov a mnohé ďalšie. Tieto funkcie sú spoplatnené formou dobrovoľnej platby, pričom minimálna suma je 2 USD. V obchode Play nájdete aj rôzne ďalšie aplikácie s podobnými funkciami. Ak používate nejakú inú, pojokne nám môžte dať vedieť v diskusii a podeliť sa s ostatnými čitateľmi o vaše skúsenosti.

Verzia: 2.3.3a
Aktuálna cena: Zdarma
Verzia: 2.3.3a
Aktuálna cena: Zdarma

Zdroj: PhoneArena

6.2.2015

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+