MojAndroid

Facebook a jeho mobilné aplikácie sú často predmetom diskusií v spojení so strachom o svoje osobné údaje, ktorých má viac než dosť. Používateľom sa vo veľkej miere nepáči hlavne zdieľanie polohy v aplikácií Facebook Messenger a hľadajú spôsoby, ako túto funkciu vypnúť. Existuje niekoľko možností, ako zabrániť aplikácií odosielanie informácií o polohe a my si v dnešnom návode predstavíme dva najjednoduchšie.

Messenger posiela v predvolených nastaveniach vašu polohu v každej novej správe. Môžete vidieť, kde sa nachádzate vy aj váš priateľ, s ktorým chatujete. Nech už sú vaše dôvody akékoľvek, túto funkciu môžete vypnúť pomocou nižšie uvedených krokov.

Úplné vypnutie zdieľania polohy

  • Otvorte aplikáciu Facebook Messenger a vyvolajte nastavenia
    messenger
  • Zrušte zaškrtnutie funkcie “Location”.

messenger

Týmto spôsobom zmeníte predvolené nastavenie, ktoré spôsobovalo, že všetky nové konverzácie mali zahrnuté údaje o polohe. Zdieľanie polohy je však možné vypnúť aj pre každú konverzáciu osobitne. Stačí, ak stlačíte modrú ikonu pripomínajúcu terč, ktorá je umiestnená po pravej strane od ikony smajlíkov.

messenger

 

Tento spôsob zrušenie zdieľania polohy už väčšina z vás určite postrehla svojpomocne, no vždy treba brať ohľad aj na menej technicky zdatných používateľov, ktorí o tom možno ani netušia.

Vypli ste si už zdieľanie polohy?  Z akého dôvodu ? 

26.8.2014

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+