MojAndroid

Ak ste fanúšikom originálnej Google klávesnice na zariadeniach so systémom Android, no chýba vám samostatný rad čísel, tak ste na tom správnom mieste. V jednoduchom návode sa dozviete o nastaveniach v systému, ktoré vám takúto zmenu umožnia a to na takmer všetkých Android smartfónoch a tabletoch.

V prvom kroku sa uistite, že vaše zariadenie používa spomínanú Google klávesnicu. V opačnom prípade si ju stiahnite a nainštalujte prostredníctvom nášho widgetu nižšie.

Verzia: Rôzne
Aktuálna cena: Zdarma
Verzia: Rôzne
Aktuálna cena: Zdarma

Teraz musíte navštíviť nastavenia klávesnice a zmeniť jej rozloženie. Najjednoduchší spôsob je otvoriť systémové Nastavenia -> Jazyk & vstup -> Klávesnica Google -> Vzhľad a rozloženia.

Android klavesnica Android klavesnica

V menu vyberte ponuku Vlastné štýly vstupu. V tomto bode musíme pridať nový štýl, takže je potrebné stlačiť tlačidlo plus v pravom hornom rohu.

Screenshot_2014-11-20-08-55-29

Nastavte jazyk na Slovenčinu (ak preferujete iný jazyk klávesnice, vyberte podľa vlastného uváženia) a dôležité je aby ste vybrali rozloženie PC. Systém vás upozorní, aby ste povolili vlastný štýl, samozrejme stlačte tlačidlo Povoliť.

Android klavesnica

V poslednom kroku musíte nastaviť nové rozloženie klávesnice, ako aktívne. Musíte odškrtnúť ponuku “Použiť jazyk systému” a vybrať vytvorené rozloženie, v našom prípade slovenčina (PC).

Android klavesnica

Vaša klávesnica má odteraz dedikovaný riadok s číslami, ktorý vám uľahčí písanie na klávesnici. Rozloženie kláves, ako už tušíte, sa podobá na klávesnicu z počítača, takže špeciálne znaky, ktoré ste využívali predtým sú teraz dostupné prostredníctvom shiftu.

Android klavesnica
Rozloženie klávesnice na Tablete

Zdroj: androidcentral

20.11.2014

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+