MojAndroid

Sledovanie videí na YouTube sa stalo pre niekoho už každodennou aktivitou. Niektorí používatelia túžia po nových informáciách, iní si touto formou nahrádzajú televízne vysielanie alebo hudobne streamovacie služby. Faktom je, že táto populárna služba má stále viac fanúšikov. Štatistiky dokazujú, že dokonca nad 50% pozretí pochádza z mobilných zariadení. Oficiálna Youtube aplikácia od Googlu je častokrát predinštalovaná v smartfónoch a je tak k dispozícii ihneď po zapnutí zariadenia. Tejto bezplatnej verzii však chýba jedna naozaj zmysluplná funkcia. Prehrávanie videí na pozadí so zhasnutou obrazovkou smartfónu. V iných krajinách je táto funkcia podporovaná v novej verzii aplikácie s názvom “YouTube Red“, ktorá je platená a na území Slovenska zatiaľ nedostupná. Existuje však aj riešenie, ktoré dokáže bezplatne a takisto bez rootu vášho Android smartfónu  zabezpečiť túto funkciu.

Náš tip
TÉMA | Amazon AppStore – prečo by ste si ho mali nainštalovať aj vy

Prvým krokom je nainštalovanie alternatívneho obchodu s aplikáciami – Amazon Appstore. V tomto obchode je k dispozícii množstvo užitočných, či zvýhodnených aplikácií pre operačný systém Android. Jednou z takýchto aplikácií je aj FireTube. Túto aplikáciu si môžete bezplatne stiahnuť TU, prípadne sa môžete na internete poobhliadnuť po APK súbore. Nezabúdajte, že v aplikácii Amazon Appstore musíte mať nastavenú krajinu, pre ktorú je túto aplikáciu možné stiahnuť. V našom prípade sme v konte nastavili adresu niekde vo Veľkej Británii. 

Ďalším krokom je samozrejme nainštalovanie aplikácie. Jej prostredie je príjemné, jednoduché a pomerne prehľadné. Môžete sa prihlásiť s Google účtom a vyhľadávať videá vo vašich playlistoch. Skvelou funkciou je možnosť prehrávania len čistej audio stopy videa a tak ušetriť napríklad mobilné dáta. Aplikácia spraví zvyšok za vás, stačí len prehrať video a užívať si pohodlie prehrávania na pozadí. Bonusom je widget v notifikačnej lište kde sa dá rýchlo video pozastavíť alebo prejsť na ďalšie.

Zdroj : PhoneArena.com Amazon Appstore

19.11.2015

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+