MojAndroid

Google s uvedením nového Androidu 5.0 Lollipop sprístupnil aj množstvo užitočných funkcií. Medzi inými aj tzv. Inteligentný zámok obrazovky Smart Lock, ktorý má za úlohu chrániť zariadenie pred vstupom nepovolaných osôb, no zároveň uľahčiť spustenie samotného majiteľa tabletu alebo smartfónu. Takýto zámok sa deaktivuje práve vtedy, keď sa nachádzate napríklad v blízkosti dôveryhodných miest alebo sa pripojíte k Bluetooth zariadeniam, ktoré používate len vy. To znamená, že váš tablet alebo smartfón sa automaticky odblokuje, keď budete doma, alebo ho budete mať spárovaný so svojimi inteligentnými hodinkami, či Bluetooth slúchadlami. My si dnes ukážeme, ako nastaviť Smart Lock pre dôveryhodné miesta.

  • Predtým ako začneme s výberom dôveryhodných miest je nutné, aby ste v nastaveniach zapli zamknutie obrazovky pomocou PIN kódu, vzoru alebo hesla. Po aktivovaní budete môcť v nastavení zabezpečenia vybrať Smart Lock.

Lollipop-doveryhodne-miesta-2

  • V Smart Lock nájdete niekoľko možností: Dôveryhodné zariadenia, Dôveryhodné miesta a Dôveryhodná tvár. Názvy položiek hovoria samé za seba a tak je teraz už len na vás, ktorý spôsob zabezpečenia si vyberiete. My sa budeme venovať nastaveniu dôveryhodných miest.

Lollipop-doveryhodne-miesta-3

  • V nastaveniach Dôveryhodných miest nájdete miesta pre bydlisko a pracovisko, ktoré ste si nastavili už v aplikácií Google Mapy. Ak nie, môžete tak spraviť v mapách z bočného menu. Vaše miesta ukrývajú nastavenia polohy a adresy vášho bydliska, či pracoviska. Dlhým podržaním prsta ich môžete nastaviť alebo zmeniť.
Lollipop-doveryhodne-miesta-8
Aplikácia Google Mapy a nastavenia Vašich miest
  • Pridať môžete aj ďalšie vlastné miesta, na ktorých sa uzamknutá obrazovka tabletu či smartfónu sama odblokuje. Môže to byť napríklad na miestach, ktoré často navštivujete, u rodinných známych, či priateľky, ktorá býva na druhom konci mesta. Po stlačení tlačidla sa na obrazovke objaví mapa s aktuálnou polohou a rádiusom, v ktorom ak sa budete nachádzať, bude zariadenie odblokované. Vyhľadať je však možné aj iné miesta.

Lollipop-doveryhodne-miesta-7

  • Vlastné miesta môžete neskôr vymazať alebo premenovať ťuknutím na ich názov.

Lollipop-doveryhodne-miesta-1

2.12.2014

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+