MojAndroid

Vo štvrtok sme vás informovali o vydaní aktualizácie na Android Gingerbread pre smartfóny Nexus One a Nexus S. Ich dostupnosť cez OTA je na Slovensku zaťiaľ v nedohľadne a preto vám prinášame tento návod, ktorý sa objavil na serveri tomsguide a môžem potvrdiť, že pre môj Nexus One fungoval :). Poďme nato.

1. Je potrebné ručne stiahnúť aktualizáciu, ktorá je dostupná na XDA fóre alebo cez tento link http://android.clients.go …
2. Po stiahnutí súboru do počítača ho premenujte na update.zip
3. Pripojte svoj Nexus k počítaču a nakopírujte update.zip do koreňového adresára na pamäťovú kartu.

4. Vypnite telefón a opäť ho zapnite – tento krát však držte tlačidlo pre zníženie hlasitosti a zapnutie telefónu-súčasne. Dostanete sa do  servisného menu.
5. Tlacidlami hlasitosti sa posúvame po menu. Vyberieme polozku Recovery a potvrdíme tlačidlom power. Malo by sa objaviť ďalšie menu kde vyberieme “Apply sdcard:update.zip” (z nejakého dôvodu sa toto hneď nezobrazilo tak som vyskúšal stlačiť tlačidlá pre zapnutie, potom sa menu už zobrazilo) . Telefón sa počas aktualizácie niekoľko krát reštartoval.


6. Ak prebehlo všetko hladko ako mne, tak máte na svojom Nexuse nový Android 2.3 Gingerbread :). Na moje prekvapenie ostali nainštalované aj všetky moje aplikácie.

Návod by mal fungovať aj pre Nexus S. Samozrejme s inými zdrojovými súbormi. Ak sa rozhodnete pre takúto skorú aktualizáciu, držím palce a dúfam že návod pomohol :).

My budeme teraz nový Android 2.3 Gingerbread testovať a napíšeme vám, aké skutočne nové funkcie a vylepšenia prináša.

27.2.2011

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+