MojAndroid

Android je zaujímavým operačným systémom hlavne vďaka jeho otvorenosti. Tá sa dotýka najmä množstva aplikácií, ktoré sú pre tento OS dostupné a medzi tieto aplikácie jednoznačne patria aj navigácie. Či už hovoríme o Google Mapách, slovenskej offline aplikácii Sygic či iných, ide o veľmi kvalitné aplikácie, medzi ktoré sa chystá vypustiť svojho hráča aj firma TomTom. Tá už pred dvoma mesiacmi ohlásila, že vyrába vlastnú Android aplikáciu a najnovšie správy z dielní TomTom-u hovoria o tom, že táto aplikácia bude verejne dostupná už v októbri. A vraj sa máme na čo tešiť!

Firma TomTom je medzi offline navigáciami dostatočne známa na to, aby bola konkurencie schopná aj na trhu s Android aplikáciami. Na práve prebiehajúcej akcii IFA 2012 v Berlíne, kde je mimochodom aj náš šéfredaktor, by mala firma TomTom predstaviť svoju aplikáciu, od ktorej sa očakáva hneď niekoľko noviniek a vychytávok. Hovorí sa o offline mapách s novým dizajnom, aktualizovaných cestách, dopravných presmerovaniach v prípade obchádzky, inteligentnom vyhľadávaní a navigovaní, zaraďovaní auta do príslušného jazdného pruhu, hovoriacom asistentovi, 2D/3D pohľade pre vodiča a dokonca aj o hlásení radarov. To všetko sú však domnienky, ktoré buď vyvráti alebo potvrdí firma TomTom na práve prebiehajúcej konferencii IFA 2012. Na výstave sa pripravovanú navigáciu podarilo zachytiť aj na video, ktoré si teraz môžete pozrieť.

Vývojári z TomTom-u pred konferenciou prezradili niekoľko vlastností tejto aplikácie, vyhlásenie sa týkalo platby za samotnú aplikáciu a jej používanie. Cena aplikácie ešte prezradená nebola, používateľ by mal však doplácať za niektoré nadštandardné funkcie a HD grafiku. Necháme sa prekvapiť, čo pre nás TomTom na IFA 2012 pripraví a určite vás budeme informovať o každej správe týkajúcej sa navigácie od tejto firmy.

Zdroj: AndroidAuthority

30.8.2012

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+