MojAndroid

Hádam už nikto nepochybuje o tom, že Android je jednoznačným víťazom medzi operačnými systémami v mobilných zariadeniach. Najnovšie správy z odborných kruhov však hovoria, že Android by mal byť víťazom aj „svetovej vojny operačných systémov“ vôbec a mal by byť v dohľadnej budúcnosti víťazom aj nad takými rivalmi, ako je operačný systém od spoločnosti Microsoft.

Spoluzakladateľ a CEO Nathan Eagle povedal na konferencii ThinkMobile, že „Google priniesol operačný systém, ktorý bol dokonale vyladený na to, aby bol používaný nielen v mobilných telefónoch, ale mohol sa stať dominantnou silou aj v iných oblastiach“.

To, že Android je otvorený operačný systém dovoľuje trhom vytvoriť obrovskú sieť zariadení nielen vo vyspelých krajinách, ale s cenovo dostupnými zariadeniami môže Android bodovať aj v krajinách rozvojového sveta a Afriky.

„Povedal by som, že Android už vyhral vojnu operačných systémov,“ povedal Eagle. „Nie je to však len tým, že je najlepší, ale zadarmo a môžeme sledovať obrovský nárast Android zariadení v Číne.“

Eagle sa taktiež vyjadril, že by nebolo pre neho prekvapením, keď by Android predbehol, ako operačný systém, 1,3 miliardy používateľov operačného systému od spoločnosti Microsoft a usadil by sa na tróne s viac ako 1,5 miliardami zariadení už v roku 2013.

Ak sa však pozrieme na trh mobilných zariadení a popularitu tabletov s operačným systémom Android, nebolo by pre nás prekvapením, keď by sa tak naozaj stalo. To však vyžaduje väčšie možnosti v technologickom zabezpečení sietí a infraštruktúry aj pre krajiny, kde ekonomika a zatiaľ tieto parametre nedovoľuje. Na operačnom systéme Android je navyše stále čo vylepšovať. Okrem zvyšovania bezpečnosti je to aj jeho dizajn, ktorý má podľa vyjadrení dizajnéra Matiasa Duarteho ešte ďaleko k dokonalosti. O operačnom systéme Android sa vyjadril takto: “Cesta je ešte dlhá a teraz sa nachádzame asi v tretine toho, čo chceme dosiahnuť v konzistencii, citlivosti a vyhladenia”.

Zdroj, foto: TechRadar

9.10.2012

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+