MojAndroid

Spoločnosť Google nedávno uviedla nástroj Nájdi moje zariadenie (Find my device), ktorý výrazne vylepšuje staršiu funkciu systému Android pre vyhľadanie strateného zariadenia. Teraz mu podľa portálu AndroidPolice pridá ďalšie vylepšenie, ktoré poteší hlavne rodičov.

K čomu slúži nástroj Find My Device?

Hlavnou prednosťou aplikácie Find My Device je to, že umožňuje vyhľadať zariadenie aj vtedy, keď je v offline režime (bez mobilného signálu). Navyše funguje s akýmkoľvek kompatibilným príslušenstvom s možnosťou rýchleho párovania, ktoré bude odpojené od vášho smartfónu. To znamená slúchadlá, smart hodinky i lokalizačné zariadenia.

Google Nájdi moje zariadenie
Aplikácia Nájdi moje zariadenie v obchode Google Play

Vyhľadávanie využíva sieť blízkych zariadení s rozhraním Bluetooth, ktoré odosielajú informácie do služby. Odosielanie polohy zariadení je šifrované kódom PINvzorom alebo heslom vašich zariadení s Androidom. Vidíte ich iba vy a tí, s ktorými ste zdieľali svoje zariadenia prostredníctvom aplikácie Nájdi moje zariadenie. Príkladom sú aj rodinní príslušníci.

Nové vylepšenie ušetrí čas

Teraz túto možnosť uľahčí nová karta Rodinné zariadenia (Family Devices). V nej si môžete zobraziť polohu všetkých zariadení prepojených s účtami, na ktoré dohliadate prostredníctvom aplikácie Family Link, ktorá je službou rodičovskej kontroly. Nezobrazia sa však rodinní príslušníci, s ktorými zdieľate údaje v Google One. A aká je hlavná výhoda vylepšenia?

Nájdi moje zariadenie
Nová karta Rodinné zariadenia | Zdroj: AndroidPolice.com

Doteraz ste na zobrazenie polohy zariadení svojich detí museli vždy zapínať aplikáciu Family Link. Odteraz to môžete urobiť priamo z aplikácie Nájsť moje zariadenie, čím ušetríte čas. Zatiaľ nie je jasné, či novinka funguje aj s webovou verziou služby. Pre jej funkčnosť je nutné aktualizovať aplikáciu Find My Device v obchode Google Play na verziu v3.1.078-1.

Google Find My Device
Google Find My Device
Developer: Google LLC
Price: Free
  • Google Find My Device Screenshot
  • Google Find My Device Screenshot
  • Google Find My Device Screenshot
  • Google Find My Device Screenshot
Náš tip
Netflix čaká zmena dizajnu aplikácie pre TV. Reagujú na to používatelia
7.6.2024

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+