MojAndroid

NASA na medzinárodnej vesmírnej stanici vylepšila kamerovú zostavu o nové profesionálne zariadenie RED Epic Dragon. Novinka umožňuje na stanici natáčať videá v rozlíšení až 6K, zatiaľ sme sa však dočkali len ukážok v 4K rozlíšení. Aj tie sú však pôsobivé a v plných detailoch zachytávajú život posádky na vesmírnej stanici. Pozrieť si môžete napríklad, ako v beztiažovom stave vzniká bublina z vody, či to, ako to vyzerá pri pohľade na Zem.

Nová kamera dokáže okrem videa vo vysokom rozlíšení zachytiť až 300 snímkov za sekundu, vďaka čomu dokáže vytvárať aj tzv. spomalené slow-motion zábery. Vďaka novému vybaveniu budeme môcť už v najbližšom období vidieť, ako sa na vesmírnej stanici pracuje a experimentuje. Prvé videá natočené RED kamerou môžete vidieť nižšie.

29.7.2015

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+