MojAndroid

Možno ste si mysleli, že nikdy na vlastnej koži nezažijete náročný tréning astronautov. Veľmi blízko k tomu ale môžete byť vďaka špeciálnemu videu od spoločnosti NASA, kde si môžete z blízka a vo vysokom 4K rozlíšení pozrieť, ako taký tréning vyzerá. Ten sa odohráva v centre Neutral Buoyancy Laboratory v texaskom Houstone. V obrovskom bazéne je tam umiestnená aj replika Medzinárodnej vesmírnej stanice v skutočnej veľkosti.

Astronauti tu trénujú v podmienkach podobných tým, ktoré vládnu vo vesmíre a vďaka virtuálnej realite môžete byť súčasťou toho aj vy. Stačí vám lacný headset Google Cardboard, ale teoreticky aj akýkoľvek iný. Dokonca nemusíte ani vlastniť žiaden headset, môžete si iba vychutnať 360° video na YouTube. Uistite sa ale, že máte nastavené čo najvyššie rozlíšenie, aby bol zážitok z toho čo najlepší.

Zdroj: NASA 1, 2 via engadget

9.9.2016

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+