MojAndroid

NASA znovu plánuje byť v niečom prvá. Tentokrát chce uskutočniť prvý 4K live stream z vesmíru. Stať by sa tak malo už 26. apríla a vysielať sa bude z Medzinárodnej vesmírnej stanice.

Stream zabezpečí Amazon

Vo videu bude vystupovať astronaut Peggy Whitson. V rozhovore sa objaví aj CEO Amazon Web Services Elemental Sam Blackman. Celé vysielanie nájdete v 4K rozlíšení na tomto odkaze a uskutoční sa 26. apríla o 19:30 nášho času. Ak aj nemáte doma zariadenie so 4K displejom či dostatočne rýchly internet, vysielanie si môžete užiť aj v nižšom rozlíšení. Vysielanie uvidíte aj na stránke NASA Televison, ale aj na facebookovej stránke NASA.

4K video zabezpečí high-end kamera

Okrem spoľahlivého pripojenia k internetu je pre 4K live stream potrebné aj zariadenie schopné natáčania takéhoto videa. O to sa v tomto prípade postará kamera RED Epic Dragon, takže pokiaľ to dovolí pripojenie a platforma AWS, tešiť sa môžeme na skutočne kvalitné vysielanie.

Zdroj: NASA via SlashGear

13.4.2017

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+