MojAndroid

Spoločnosť NASA bude odteraz na sieť YouTube nahrávať extrémne detailné videá v 4K rozlíšení so snímkovacou frekvenciou 60 fps. Vďaka tomu bude možné sledovať exkluzívne snímky z vesmíru v oveľa detailnejšom formáte, ako kedykoľvek predtým. Jedným z úplne prvých je priložené video nižšie, ktoré slúži ako ukážka toho, čo všetko nám môže NASA v budúcnosti ukázať.

NASA tak využíva pomerne novú funkciu siete YouTube, ktorou je práve kombinácia vysokého 4K rozlíšenia a aj vysokej frekvencie snímok 60 fps. Výsledné video môže stáť naozaj za to, no pred tým, ako si takéto video pustíte, myslite na to, že nie na každom zariadení si ho budete môcť aj skutočne vychutnať. Video v 4K rozlíšení s frekvenciou 60 fps je totiž skutočne náročná úloha aj pre moderné počítače, a to ešte nespomíname fakt, že väčšina užívateľov stále nevlastní 4K monitor. Úplnou samozrejmosťou je, že 4K video je skutočne náročné aj na dáta a pokiaľ nie ste pripojení k skutočne vysokorýchlostnému pripojeniu, pravdepodobne si budete musieť nechať video najskôr načítať.

Odhliadnuc od všetkých týchto komplikácií ale ide o veľmi zaujímavú novinku a ak máte v domácnosti čo i len jednu obrazovku so 4K rozlíšením, určite vám odporúčame počkať si na zaujímavé zábery NASA. Ešte nikdy totiž nebolo možné sledovať také detailné zábery vesmíru, ako teraz práve vďaka sieti YouTube. Nám neostáva nič iné, iba počkať, s akým ďalším zaujímavým videom NASA príde a následne si ho vychutnať tak, ako nikdy predtým.

Zdroj: ReelNASA via The Verge

13.6.2015

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+