MojAndroid

1Je Slovensko rasistické? Aj táto veta je mottom novej aktivity z dielne občianskeho združenia Náš Názor. Na novom projekte spolupracuje aj populárny youtuber Gogo (Daniel Štrauch), ale aj raper Rytmus (Patrik Vrbovský). Projekt sprevádza tiež mobilná aplikácia Náš Názor dostupná pre platformy Android a iOS. Bude poskytovať jednoduché názorové ankety, do ktorých sa môžete zapojiť aj vy a to jediným kliknutím.

Pilotný projekt spôsobil početný úspech

Náš tip
TOP Android aplikácie týždňa | 34. týždeň 2017

V rámci pilotnej ankety obletela slovenský internet správa o spolupráci Rytmusa s Gogom. Ich myšlienka prináša za cieľ rozhodnúť divákov o určitej udalosti. Vo videu sa rozhodnú zakúpiť jazdené auto a nájsť slušnú rómsku rodinu, v ktorej rodičia pracujú a deti navštevujú školu. Túto rodinu sa snažia nájsť mimo mesta v rómskej osade. Po tom, čo danú rodinu nájdu, stavajú divákov pred neľahké rozhodnutie.

Práve zakúpené jazdené auto môže poputovať k tejto rómskej rodine, avšak môže byť tiež zničené, zhodené z výšky 20 metrov a zdemolované. O tom či vybraná rodina dostane automobil alebo nie, rozhodnú práve diváci prostredníctvom hlasovania v ankete v mobilnej aplikácii Náš Názor. Zatiaľ čo Gogo vo videu verí Slovákom, že auto darujú, Rytmus je presvedčený, že bude zdemolované. Aktuálne hlasovalo v rámci aplikácie pri danej ankete už viac ako 20 000 účastníkov.

Anonymné hlasovanie

Aplikácia bude ponúkať aj ďalšie názorové ankety, hlasovanie sa uskutoční jediným kliknutím. Po zadaní vášho hlasu uvidíte tiež aktuálne skóre pre voľby Áno/Nie/Neviem. Aplikácia ponúka okrem ankety tiež prehľad vybraných správ zo slovenských médií. Pre registráciu do aplikácie môžete využiť e-mail, Facebook alebo Google účet. Takisto je potrebné zadať váš vek, pohlavie a vzdelanie. Vybrať si môžete z viacerých záujmových oblastí. Napriek týmto osobným údajom tvorcovia aplikácie ubezpečujú, že hlasovanie v rámci ankety je anonymné a neobsahuje vaše meno či priezvisko.

Po zverejnení videa na YouTube kanále GOGOMANTV spustilo hlasovanie pomerne veľký ošiaľ. Na facebookovej stránke Náš Názor boli prítomné ospravedlnenia pre dočasný výpadok registrácie prostredníctvom e-mailových klientov. Výpadok spôsobil enormný záujem o hlasovanie v ankete. YouTube video získalo v priebehu 16 hodín takmer 200 000 zhliadnutí.

Verzia: 1.0.2
Aktuálna cena: Zdarma
Verzia: 1.0.2
Aktuálna cena: Zdarma

Zdroj: Náš Názor, FB

1.9.2017

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+