MojAndroid

Mobilnú aplikáciu pre Android smartfóny má už aj Národná transfúzna služba SR. Ponúkne elektronickú kartu darcu krvi, informácie ohľadom samotného darcovstva krvi a pomerne podrobné informácie o odbere krvi. Nechýbajú tiež kontaktné informácie na pracoviská po celom Slovensku.

Náš tip
Počet pacientov využívajúcich mobilné aplikácie zamerané na zdravie rastie

Národná transfúzna služba SR

Aplikáciu je pred prvým použitím nutné aktivovať. Aktiváciu je možné uskutočniť na každom pracovisku na Slovensku, napríklad pri vašom prvom darcovstve krvi. Pre aktiváciu je potrebné vyplniť krátky formulár a obsluha transfúznej stanice vás zaregistruje do elektronického systému. Následne je potrebné stiahnuť a zapnúť aplikáciu, vyplniť unikátne evidenčné číslo darcu, počkať na SMS kód a vytvoriť si vlastný PIN, ktorým budú vaše údaje v aplikácii zabezpečené.

V rámci mobilnej aplikácie ponúka Národná transfúzna služba SR viacero funkcií. Nechýbajú základné informácie pre darcov krvi či základná príprava darcu pred odberom. Nachádza sa tu tiež preukaz darcu (v papierovej forme obdrží darca obvykle pri druhom úspešnom darcovstve krvi), osobné štatistiky až desiatich posledných odberov a odpočítavanie do ďalšieho potenciálneho odberu. Každý odber navyše ponúka jednoduché grafy s hodnotami hemoglobínu, leukocytov či erytrocytov. Tieto informácie bolo možné získať až pri konzultácii s lekárom, teraz ich ponúka už aj mobilná aplikácia. Detaily odberu následne odhalia čas odberu a prípadné komplikácie.

Z ďalších možností nechýbajú ocenenia pre darcov krvi a tiež odpočítavanie do najbližšieho ocenenia. Užitočné sú kontaktné údaje s adresou a telefónnym číslom na každé zo stredísk transfúznej služby a potešia aj informácie o aktuálnych obmedzeniach (napríklad v súvislosti s pohybom v zahraničí). Osobne by som privítal aj elektronickú verziu dotazníka pre darcu krvi, ten je však dostupný napríklad na oficiálnom webe. Aplikáciu Národnej transfúznej služby SR si môžete stiahnuť zadarmo prostredníctvom Obchodu Play.

Verzia: prod_1_1
Aktuálna cena: Zdarma
Verzia: prod_1_1
Aktuálna cena: Zdarma
12.7.2018
Zdroj: Obchod Play, ahojkomarno.sk

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+