MojAndroid

O aplikácii TIPOS Národná bločková lotéria sme písali nedávno v súvislosti so spustením lotérie, do ktorej môžu ľudia prihlasovať platné doklady z elektronických registračných pokladní v minimálnej hodnote 1 euro a zapojiť sa tak do losovania o vecné a peňažné ceny. Podobne, ako používatelia v komentároch v obchode Google Play, ani my sme ju príliš nechválili a vytkli sme jej viacero nedostatkov.

Náš tip
Aplikácia TIPOS Národná bločková lotéria – iba základné funkcie a viacero problémov

Autori však na aplikácii zapracovali a v uplynulých dňoch vydali aktualizáciu, ktorá pridáva niektoré funkcie, žiadané používateľmi. V prvom rade je to zoznam stávok, teda vašich už zaregistrovaných dokladov s náhľadom všetkých vložených údajov a dátumu žrebovania 1. a 2. šance. Pribudol tiež zoznam prípadných výherných stávok. Používatelia nové funkcie oceňujú a hodnotenie aplikácie stúplo z 1,9 hviezdičky, ktoré mala v čase keď sme písali prvý článok, na súčasných 2,3. Bohužiaľ, stále chýbajú niektoré ďalšie funkcie, ktoré by jej používanie výrazne zjednodušili, napríklad história už vložených DKP či možnosť naskenovania údajov s ich prípadnou manuálnou úpravou.

Tipos Národná bločková lotéria a Tipos Národná bločková lotéria b

V obchode Google Play sa však v súvislosti s bločkovou lotériou objavila ďalšia, neoficiálna aplikácia, ktorá nepochádza od Tiposu a jej úlohou je zrejme využiť nepozornosť a neskúsenosť niektorých používateľov. Aplikácia sa nazýva SMS Bločky, vývojárom je MobileTech s.r.o. a keďže má veľmi podobnú ikonu ako oficiálna aplikácia Národnej bločkovej lotérie, menej skúsení používatelia si ich môžu ľahko zameniť.

Táto neoficiálna aplikácia však neumožňuje registráciu dokladu zadarmo cez internet, ale využíva registráciu cez SMS. Výraznou nevýhodou takéhoto spôsobu je spoplatnenie, keďže po zaregistrovaní každého jedného bločku je na používateľov mobil doručená spätná esemeska v cene 15 centov. Priamo v aplikácii autori o poplatku informujú, v jej popise v obchode Google Play však toto upozornenie chýba. Registrovanie dokladov cez neoficiálnu aplikáciu SMS Bločky tak môže pri väčšom počte bločkov vyjsť relatívne draho.

Tipos Národná bločková lotéria a SMS bločky

Dôrazne vám teda odporúčame neinštalovať aplikáciu SMS Bločky, keďže neprináša žiadnu pridanú hodnotu ani výhody a namiesto nej využívať oficiálnu aplikáciu s názvom TIPOS Národná bločková lotéria, v ktorej sa bločky registrujú cez internet a zadarmo. Keďže aj podľa komentárov na Google Play sa nájdu používatelia, ktorí sa ňou nechali oklamať, upozornite prípadne ľudí vo vašom okolí, ktorí nie sú až tak zbehlí v mobilnej oblasti a chcú registrovať bločky cez aplikáciu, aby si dali pozor, ktorú z nich si budú do telefónu inštalovať. Oficiálnu bezplatnú aplikáciu TIPOS Národná bločková lotéria je možné nainštalovať aj po kliknutí na widget pod článkom.

Verzia: 0.1.3.35
Aktuálna cena: Zdarma
Verzia: 0.1.3.35
Aktuálna cena: Zdarma

1.10.2013

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+