MojAndroid

Po prvých náznakoch v marci tohto roka, regulačný úrad FAA (Federal Aviation Administration) vydal nové nariadenie, ktoré sa dotýka používania prenosných elektronických zariadení cestujúcimi počas letu lietadlom. Doteraz museli pasažieri vypnúť všetky svoje zariadenia počas štartu a pristávania, no podľa nových pravidiel bude stačiť, ak sa prepnú do tzv. letového režimu, počas ktorého sú vypnuté všetky bezdrôtové technológie, ktoré by sa mohli stať rušivými pre citlivé zariadenia lietadla. Cestujúci tak budú môcť využívať “ľahké” zariadenia, teda svoje čítačky kníh, tablety alebo smartfóny počas všetkých fáz letu a nadmorských výšok.

faa lietadlo povolenie pouzivat zariadenia

Nariadenie však dáva zelenú len pre letecké spoločnosti, takže nie je jasné, kedy jednotlivé aerolinky začnú uplatňovať novú politiku. Podľa informácií by sme sa toho mali dočkať najskôr začiatkom budúceho roka. Taktiež nie je úplne jasné, či povolenie zahŕňa aj notebooky. V novom nariadení sa uvádza:

Keď spoločnosť overí toleranciu svojej flotily, môže umožniť cestujúcim používať ručné, ľahké elektronické zariadenia – ako sú tablety, e-čítačky a smartfóny – vo všetkých nadmorských výškach.

Vzhľadom na dnešné trendy ultrabookov alebo laptopov s malým rozmerom displeja bude mať posádka v tejto súvislosti náročnú úlohu odlíšiť napríklad tablet s klávesnicou od tenkého notebooku. A to najmä v prípade, ak nebude práve technicky zdatná v oblasti výpočtovej techniky.

Zdroj: engadget

4.11.2013

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+