MojAndroid

COVID Automat bol na Slovensku spustený už pred týždňom. Kvôli chaotickej komunikácii slovenskej vlády v pravidlách často nemajú úplne jasno ani samosprávy, nie to ešte bežní občania. Portál Žive.sk upozornil na mobilnú aplikáciu Nariadenia Automatu, ktorá sa im v nich pomôže vyznať. Nejde o oficiálnu aplikáciu, takže k nej treba aj tak pristupovať.

Nariadenia Automatu

Všetky dôležité informácie ku COVID Automatu vo vašom okrese

Aplikácia je momentálne dostupná len pre platformu Android. Vyžaduje systém vo verzii Android 5.0 a vyšší. Grafické rozhranie je jednoduché, čo pomáha sa v aplikácii okamžite zorientovať. Po jej spustení sa vám zobrazí zoznam okresov s ich SPŽkami. Ten svoj môžete vyhľadať buď ručne, alebo pomocou vyhľadávacieho okna.

Nariadenia automatu aplikacia

Po kliknutí na okres sa zobrazí aktuálny stupeň obmedzení, v ktorom sa momentálne okres nachádza. Pod ním je panel so štatistikami nových a celkovo nakazených v danom okrese. Kliknutím na panel môžete vidieť aj celkové počty pre Slovensko a okresné mesto.

Pod panelom s počtami nakazených nájdete už samotné nariadenia, ktoré platia pre tento okres. Dozviete sa, kde sa má nosiť rúško, aké sú obmedzenia pohybu alebo aká dlhá má byť platnosť antigénového testu. Samozrejmosťou sú informácie o otvorení škôl, prístupe do nemocníc, dochádzke do zamestnania a otvorenosti podnikov.

Tvorcovia hľadajú pomoc s vývojom aplikácie pre iOS

Aplikáciu Nariadenia Automatu vytvorila dvojica programátorov  Andrej Lončík a Milan Ušiak. Druhý menovaný vystupuje na Instagrame pod prezývkou Žula (zulaboyy), kde často zdieľa meme obrázky a satirický humor. Práve v príbehoch svojho Instagram účtu hľadá programátora, ktorý by im pomohol s vývojom aplikácie pre platformu iOS.

Tvorcovia upozorňujú, že aplikácia vznikla ich osobnou iniciatívou a nie je financovaná ani spravovaná  príslušným štátnym orgánom. Neručia a nenesú preto zodpovednosť za správnosť uvádzaných údajov a štatistík. V prípade, že budete mať chuť im s aplikáciou pomôcť alebo prispieť nejakým nápadom, môžete ich kontaktovať pomocou emailovej adresy nariadeniaautomatu@gmail.com.

Nariadenia Automatu
Nariadenia Automatu
Developer: Andrej Lončík
Price: Free
  • Nariadenia Automatu Screenshot
  • Nariadenia Automatu Screenshot
  • Nariadenia Automatu Screenshot
  • Nariadenia Automatu Screenshot
  • Nariadenia Automatu Screenshot
Náš tip
Akcia: 26 platených Android aplikácií a hier je teraz úplne zadarmo
16.2.2021

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+