MojAndroid

Zisky z mobilných hier v posledných rokoch začínajú konkurovať ziskom PC a konzolových hier. Hlavne s príchodom populárnych online akčných titulov PUBG a Fortnite: Battle Royale na Android a iOS začínajú tieto mobilné platformy získavať z pohľadu herného priemyslu na vážnosti. Tvorcovia mobilných hier prestávajú v posledných rokoch predávať svoje tituly za plné ceny a prechádzajú na model hier zadarmo s platbami za dodatočný obsah priamo v aplikácii (in-app platby). Liftoff teraz prináša správu so štatistkami z mobilných hier, ktoré nám prezradia niektoré zaujímavé informácie o sťahovaní a platení za hry na jednotlivých platformách.

Podľa správy až 70 % mobilných hier bolo stiahnutých na platforme Android, ktorá ale tvorila len 34 % platieb. Štúdia tiež ukazuje, že mobilné hry síce hrajú hlavne muži (54 %), ale ženy (46 %) sú viac ochotné platiť za dodatočný obsah v hrách. Konkrétne až 16,7 % žien je ochotných zaň zaplatiť, a to je až o 76 % viac než v prípade mužov. Aj keď ženy väčšinou podľa štúdie vyhľadávajú jednoduchšie hry ako je puzzle, tak v budúcnosti by mohli vývojári svoje hry smerovať viac na ženské publikum.

 

23.8.2018
Zdroj: AndroidPolice

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+