MojAndroid

Rok 2020 je definitívne za nami a určite nebol jednoduchý. Máme za sebou rok poznačený celosvetovou pandémiou, ktorá ovplyvnila prakticky všetky aspekty každodenného života. Na tlačovkách sme sa v roku 2020 osobne zúčastňovať nemohli, všetko prebiehalo online.

Aj napriek tomu sme stihli v uplynulom roku otestovať viac ako 70 zariadení. Najzaujímavejšie a zároveň najčítanejšie recenzie si môžete prečítať v článku Najčítanejšie recenzie za rok 2020 na MôjAndroid.sk. V tomto článku sa zase pozrieme na to, čo sa nám v redakcii páčilo najviac a aké modely sa v roku 2020 vydarili.

Michal Chabada – šéfredaktor

Mňa najviac zaujali skladacie mobily. Jeden používam už pol roka, stale drží a teším sa na jeho nástupcov. Som zvedavý, ako sa výrobcovia popasujú so zlepšením a čo nové ešte chcú vymyslieť.

Miroslav Schwamberg – zástupca šéfredaktora

Úprimne, rok 2020 nebol z môjho pohľadu úplne najlepší. Huawei stále nemôže používať Google služby, Samsung u nás predáva vlajkové modely s horšou výdržou, nižším výkonom a výraznejším prehrievaním ako v iných končinách sveta. OnePlus už nie je výrobcom, ktorý predstavuje málo, zato kvalitných modelov. Sony sa stále hľadá. Xiaomi si stále ide svoje, no značka Realme začína prekvapovať lacnými a dobre vybavenými zariadeniami.

Huawei P40 Pro

Ak by som mal menovať konkrétne smartfóny, ktoré ma zaujali, začal by som Huawei P40 Pro. Tento model ponúka v striebornej farbe matné prevedenie, ktoré vyzerá výborne. Navyše sa rýchlo nabíja, batéria vydrží dlho a nechýba špičkový fotoaparát. Len škoda, že bez Google služieb.

Huawei P40 Pro zadna matna strana

 

OnePlus 8 Pro

Ďalej by som spomenul OnePlus 8 Pro, ktorý konečne právom patrí do rodiny vlajkových lodí. Konečne ponúka aj certifikovanú vodoodolnosť, fotoaparát hodný vlajkovej lode a bezdrôtové nabíjanie.

OnePlus 8 Pro menu

Samsung Galaxy S20 FE

Za najlepší Samsung na našom trhu považujem Galaxy S20 FE 5G s procesrom Qualcomm Snapdragon 865. Predáva sa za dobrú cenu, má kvalitné fotoaparáty, vodoodolnosť, kvalitné stereo reproduktory, dobrý výdrž a dokonca aj reverzné bezdrôtové nabíjanie. A páči sa mi aj veľké vyhlásenie Samsungu, že zariadenia vyšších tried dostanú minimálne tri veľké systémové aktualizácie.

Samsung Galaxy S20 FE

Tomáš Kanálik – redaktor

Pokiaľ ide o vlajkové lode, za uplynulý rok ma celkom oslovil Huawei P40, spolu s jeho “Pro” prevedením. Kvalitou fotoaparátov sú tieto modely niekde úplne inde. Klasická P40-tka je krásna, kompaktná a jednoducho som si ju počas môjho testovania zamiloval. Škoda tej absencie Google služieb, no žiť sa bez nich samozrejme nejako dá.

Absolútne top vlajkovou loďou je ale pre mňa OnePlus 8 Pro. Kiežby bolo u nás možné dostať i smartfón Xiaomi Mi 10 Ultra. V ruke som síce nemal ani jeden z týchto dvoch telefónov, no dokázali by ma presvedčiť asi najviac. Z hľadiska na inovácie ma prekvapil comeback radu Galaxy Fold. Druhá generácia priniesla skvelé riešenie pre skladací smartfón.

 

Za zabijaka vlajkových lodí tohto roku, ktorého som mal dokonca aj tú česť otestovať, osobne považujem Motorolu Edge. Za zmienku stojí ešte návrat lacnejších zariadení značky OnePlus s označením Nord. V roku 2021 by som bol rád za smartfóny s podobnými fotografickými schopnosťami, akými sa vyznačujú vlajkové lode značky Huawei.

Denis Džula – redaktor

Väčšina kolegov zrejme zvolí vlajkové lode, ale pre mňa bol tento rok najzaujímavejší a najinovatívnejší v segmente zariadení od 200 do 500 €. Ukázali sa nám kúsky ako OnePlus Nord alebo Poco X3, ktoré ukradli množstvo funkcií svojim silnejším vlajkovým bratom.

OnePlus Nord

OnePlus Nord (hlavne v tej sivej verzii) vyzerá úžasne, má skvelú ergonómiu, úžasný a plynulý OxygenOS a 90 Hz displej, ktorý celý pocit z rýchlosti len umocňuje. Jeho hlavný zadný snímač bol taktiež prevzatý z vlajkových lodí. Zaujme aj ultra-širokouhlý selfie snímač. Možno si poviete, že 4115 mAh batéria je v dnešnej dobe málo, ale práve vďaka nej dostanete takto skvelo tvarovaný telefón, ktorý sa hlavne dobre drží. Pridajte k tomu 30 W nabíjanie a aj v tejto oblasti dostanete nadpriemerné výsledky (70 % za 30 minút nabíjania).

 

Ďalší zaujímavý model je ešte lacnejší Poco X3, ktorý do strednej triedy priniesol stereo reproduktory a až 120 Hz LCD displej. Okrem toho má aj schopnú zostavu snímačov (64 MP hlavný, 13 MP ultra-širokouhlý). Niekomu sa možno nebude páčiť plastová zadná strana, ale ak je kvalitne vyrobená, tak prináša viac pozitív ako negatív (nemusíte nosiť telefón v škaredom puzdre, znižuje hmotnosť zariadenia). Poco X3 má taktiež veľmi schopnú batériu s kapacitou 5160 mAh, ktoré s 30 W nabíjaním nabijete z 0 na 100 % za hodinu.

 

Zdenka Smalecová – redaktorka

Úprimne, v roku 2020 ma nezaujal žiaden telefón na toľko, aby som ho proste musela mať. Špecifikáciami a cenou zaujal Samsung Galaxy S20 FE, no nemala som z neho dobrý pocit, keď som ho chytila do ruky. Z vlajkových lodí začiatkom roka zaujal OnePlus 8 Pro nie len kvôli dizajnu a softvéru, ale aj kvôli stratégií, akú OnePlus mal. No teraz sa z nich pomaly stáva len ďalší výrobca Android zariadení.

Samsung Galaxy Tab S7+

Jediné zariadenie, ktoré minulý rok naozaj zaujalo, bol tablet Samsung Galaxy Tab S7+. Po dlhých rokoch lacných a nepodarených Android tabletov konečne prišiel taký, ktorý priamo konkuruje iPadu Pro. Pri kúpe tabletu by som si určite vybrala Samsung hlavne kvôli cene, v ktorej je zahrnuté už aj príslušenstvo.

Jakub Marcin – redaktor

Mňa osobne najviac zaujali smartfóny z radu Galaxy S20, vrátane S20 FE a aj smartfóny Galaxy Note 20. Taktiež sa mi páčil aj Pixel 4A vďaka jeho kompaktným rozmerom, pomerne dobrým parametrom, klasickému spracovaniu a čistému Androidu. Zabudnúť by som nemal ani nové iPhony, ktoré po rokoch opäť dostali klasický hranatý dizajn. Ten sa mi vo svete oblých smartfónov ale spočiatku nepáčil. Svojím vzhľadom a špecifikáciami ma zaujal aj pomerne dostupný LG Velvet.

Pixel 4a displej 2

Milan Menšík – redaktor

Minulý rok má zaujali modely Samsung Galaxy S20 FE, Samsung Galaxy Z Fold 2 a Huawei P40 Pro+. Samsung Galaxy S20 FE je najlepším pomerom ceny a parametrov za posledné roky bez kompromisov ako býva u konkurencie absencia 3,5 mm jacku, slotu na karty, vodoodolnosti alebo bezdrôtového nabíjania. Samsung Galaxy Z Fold2 je prvým zmysluplným skladacím smartfónom s ohybným displejom. Samsungu sa podarilo vylepšiť odolnosť ohybného displeja a zväčšiť vonkajší displej. Huawei P40 Pro+ je skoro dokonalý fotomobil. Veľký snímač, kombinácia 3x a 10x optického zoomu, 3D ToF senzor pre AR aplikácie a ultraširokouhlý snímač s vysokou svetelnosťou f/1.8. Škoda len absencie Google aplikácií.

Samsung Galaxy Z Fold2

Náš tip
Najčítanejšie články za rok 2020 na MôjAndroid.sk

6.1.2021

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+