MojAndroid

Prednedávnom sme uverejnili štatistiku o tom, koľko aktivovaných zariadení má aký Android a jednoznačne vyhral v tejto štatistike Android Gingerbread. Čo je však zaujímavejšie a dalo sa v podstate aj očakávať, najviac napádanou verziou Androidu je taktiež Gingerbread, čo je často určené najmä rozšírením jednotlivých verzií medzi používateľmi. Vypláva to z prieskumu spoločnosti Kaspersky Lab.

Zo všetkých hlásení až 28 percent prišlo z verzie Androidu 2.3.6 Gingerbread. Druhou najnebezpečnejšou verziou je verzia Android 2.3.4, ktorá zaznamenala 9 percent útokov. Zvyšné verzie Androidu 2.3.x zaznamenávajú až približne ďalších 20 percent útokov. Celkovo Gingerbread zaznamenal niečo menej než 50 percent všetkých útokov pod operačným systémom Android.

Zaujímavým je aj zistenie, že v pomere počet inštalácií a počet útokov vedie jednoznačne Android 4.0.4 a 4.0.3. Obe verzie dokopy zaznamenali až 38 percent všetkých útokov, pritom inštalácie sa sotva z polovice vyrovnajú  inštaláciám Androidu Gingerbread. Ostatné verzie OS Android tvoria 6 percent útokov a keďže Android 4.1.X Jelly Bean nebol spomenutý v správe, dá sa predpokladať, že patrí do tejto kategórie. Najčastejšími útokmi naďalej zostávajú útoky na chyby v Java a SMS, ktoré sú zasielané na spoplatnené čísla.

Zdroj, foto: Kaspersky Lab

6.11.2012

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+