MojAndroid

Najväčšia herná konferencia E3 po dvoch dekádach svojej existencie oficiálne končí. Podľa portálu TheVerge to potvrdil generálny riaditeľ tohto slávneho podujatia, na ktorý chodili herné spoločnosti a hráči z celého sveta.

Čo je hlavným dôvodom konca E3?

Koniec E3 (skratka Electronic Entertainment Expo) bol samozrejme očakávaný, ale aj tak môže niekoho prekvapiť, pretože herný priemysel neustále rastie hlavne s príchodom výkonných zariadení. Prvý ročník sa pritom odohral v Los Angeles ešte v roku 1995 a akcia sa opakovala každý rok až do roku 2019. Posledný ročník usporiadali organizátori v roku 2021 v online forme.

CEO neziskovej organizácie Entertainment Software Association, ktorá E3 organizovala, Stanley Pierre-Louis, vysvetlil najväčší dôvod prudkého kolapsu a konečného zániku E3. Vývojári hier a vydavatelia sa čoraz viac odpútavali od podujatia, aby usporiadali svoje vlastné menej nákladné prezentácie zamerané priamo na fanúšikov, a nie na zasvätených ľudí a novinárov.

Tento trend začal ešte pred pandémiou v roku 2020, ktorá pozastavila veľké konferencie. Vydavatelia začali cieliť marketing priamo pre spotrebiteľov prostredníctvom online živých prenosov prezentácií, ako sú Nintendo Direct, Sony State of Play a Xbox Games Showcase. V roku 2020 vzniklo online podujatie Summer Game Fest, na ktorom môžu vydavatelia predvádzať svoje hry v priebehu niekoľkých mesiacov namiesto jedného týždňa.

Náš tip
Recenzia Samsung Galaxy Z Fold5: Skladačka pre náročných
14.12.2023

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+