MojAndroid

Fotograf Jeffrey Martin vytvára masívne panoramatické zábery rôznych miest sveta, ktoré vám umožnia prejsť z panoramatického do detailného záberu jediným pohybom myši. Teraz sa však naozaj prekonal, pretože vytvoril 900000 pixelov širokú fotografiu pražského Starého mesta, na ktorej pracoval až šesť mesiacov.

Fotografia (ktorú si možno prezrieť tu), má celkové rozlíšenie 405 gigapixelov a je naozaj úžasná. Fotograf použil 600mm objektív a 50MP DSLR fotoaparát, aby odfotil takmer všetko v Starom meste. Môžete vidieť katedrálu, hrad či dokonca nápisy na pouličných značkách či holuboch! Je to naozaj fascinujúci výhľad na krásne mesto.

Martin sa vyjadril, že post-spracovanie fotografie mu zabralo viac ako polroka a vyžadovalo si to tisíce fotiek a vylepšení. Taktiež sa vyjadril, že súbory sú šesťkrát väčšie ako maximum, čo dokáže spracovať Photoshop, takže musel pracovať iba s časťami, ktoré napokon spojil do úžasnej fotografie.

1.12.2018
Zdroj: techcrunch

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+