MojAndroid

Populárna aplikácia TikTok je momentálne v USA zakázaná a kým neprejde pod nového amerického vlastníka, tak ju Američania v obchodu Google Play nenájdu. Čínsku spoločnosť ByteDance, ktorá za ňou stojí, môže aspoň tešiť fakt, že bola celosvetovo najsťahovanejšou aplikáciou v poslednom štvrťroku. Celý rebríček najsťahovanejších aplikácií aj najziskovejších hier podľa analytickej spoločnosti SensorTower zverejnil portál GizChina.

Aplikácie pre videohovory naďalej ťažia z epidémie

Aplikácia TikTok, ktorá slúži na zdieľanie krátkych videí, bola od júla do septembra najsťahovanejšou v obchode Google Play a aj AppStore. Tým pádom neprekvapí, že bola aj celkovo najsťahovanejšou mobilnou aplikáciou. Oveľa zaujímavejšie sú ďalšie miesta v rebríčku.

Druhou najsťahovanejšou aplikáciou v Google Play, a aj celkovo, bola bez väčšieho prekvapenia sociálna sieť Facebook. Prekvapením ale je, že druhou najsťahovanešou v AppStore bola aplikácia Zoom. V Google Play jej patrí rovnako slušné tretie miesto. To znamená, že táto aplikácia stále ťaží z pandémie koronavírusu Covid-19 a karantény vo veľkej časti krajín.

Top 10 Najsťahovanejšie aplikácie Q3 2020

Ťažila z nej aj konkurenčná aplikácia Google Meet, ktorá obsadila piate miesto v Google Play a šieste celkovo. Epidémia pravdepodobne aj priamej konkurencii TikToku s názvom Snack Video.

Zostávajúce miesta v celkovom rebríčku a obchode Google Play obsadili sociálne a komunikačné aplikácie ako Instagram, WhatsApp, Messenger, Telegram alebo Snapchat. V obchode AppStore sa do rebríčku ale podarilo preniknúť televízii Netflix a Google aplikáciam ako Gmail, Youtube a Google Mapy, ktoré sú v Android smartfónoch predinštalované.

Hry sú ziskové hlavne na platforme iOS

Analytická spoločnosť SensorTower zároveň zverejnila aj rebríček najzískovejších mobilných hier za posledný štvrťrok. V AppStore obsadili prvé tri miesta online stratégia typu MOBA Honor of Kings, 3D akčná hra PUBG Mobile a stratégia 3 Kingdoms Strategic. V obchode Google Play to boli platformovka Coin Master, AR hra Pokémon GO a čínsky titul Lineage M.

Celkovo bola najziskovejšou hrou Honor of Kings od čínskeho štúdia Tencent Games a aj ďalšie miesta v celkovom rebríčku potvrdzujú, že AppStore stále generuje tvorcom hier väčšie zisky než Google Play.

Top 10 hier Q3 2020

Náš tip
Cyklotrasa Bratislava
6.10.2020

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+