MojAndroid

Zrýchlite so SWANom! S týmto posolstvom vstupuje do tohtoročnej jesene telekomunikačný operátor SWAN. S vyššími prenosovými rýchlosťami prichádza na viacerých technológiách, pričom na LTE ako prvý celoslovenský operátor prináša prenosovú rýchlosť až 150 Mbit/s smerom k zákazníkovi a 10 Mbit/s smerom od zákazníka.

„Dnešným dňom začíname s predajom nového XL produktu s najvyššími prenosovými rýchlosťami na technológií LTE. Služba je dostupná v 12 regiónoch Slovenska a do konca roka ju plánujeme zákazníkom ponúknuť spolu až v 55 okresoch Slovenska. To znamená zásadné skvalitnenie poskytovaných služieb a potvrdenie líderstva SWANu v oblasti rezidenčných služieb na báze fixného LTE,“ uviedol generálny riaditeľ SWANu Roman Vavrík.

Dostupnosť v mestách a okolí

Produkt za 24,99 EUR mesačne poskytovaný na licencovanej frekvencii v pásme 3,7 GHz si môžu zákazníci kúpiť v mestách Žilina, Trnava, Malacky, Martin, Michalovce, Galanta, Lučenec, Nové Zámky, Revúca, Senica, Stropkov a Turčianske Teplice. Dostupný je prirodzene aj v okolitých obciach.

Ide už o druhé zrýchlenie operátora v priebehu krátkeho času. Začiatkom júla začal ponúkať vo vybraných lokalitách na optickej sieti produkt Internet XL s rýchlosťou 1 Gbit/s. Ide o najvyššiu rýchlosť, ktorú operátor ponúka na technológií FTTH.

„Vo SWANe sme mali pracovné leto a po intenzívnom nasadení našich tímov dosahujeme túto prenosovú rýchlosť už vo všetkých lokalitách, kde poskytujeme služby na FTTH sieti. Teraz sa sústredíme na postupný upgrade aj na FTTB sieti,“ dodáva riaditeľ pre stratégiu a rozvoj Jozef Lasz.

Domáci vyzývateľ

Spoločnosť SWAN je po januárovej fúzii s BENESTROU domácim vyzývateľom trojice nadnárodných hráčov v telekomunikáciách. Už dnes je druhým najväčším poskytovateľom služieb firemným zákazníkom a zároveň obsluhuje viac ako 77-tisíc domácností. V spolupráci so sesterskou spoločnosťou SWAN Mobile spustil v júli SWAN prvú 5G sieť na Slovensku, vďaka ktorej bude možné aj naďalej zvyšovať komfort a rýchlosť pripojenia vzduchom pre zákazníkov.

16.9.2019

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

  • Ahojte vie mi dat niekto realnu skúsenosť či tie rychlosti sú take ako ich propagujú ? Momentálne mám AIRNET som spokojný , ale večer pozerať online film je niekedy na vraždu, je to v Trnave na ten adrese nieje optika , ani kable tak fungujeme na principe optika vzduchom, nie je to celkom ideál ,ale aspon pri zlom pocasi ide stabilne , pri hrách je 40 – 60 občas 90 ping/latency , toto je moja skusenosť. Momentálne mám rychlost surfovania 40Mbit/5Mbit , rychlost stahovania 20 Mbit ,v realite cca 15-17Mbit.
    Nestažujem si za tu cenu 19EUR, :) Len teraz ma láka O2 Internet na doma , 10 eur 15 Mbit , 15 EUR 30Mbit,

+