MojAndroid

Koronavírus určite prispel k zvýšenému záujmu o tablety. Deti sa zo škôl presunuli do domácností a pre chudobnejšie rodiny bolo možno výhodnejšie kúpiť tablet, než notebook. Taktiež rodičia sa presunuli z kancelárií domov a tablety im umožnili byť ešte mobilnejší než s notebookom. Pozrime sa teda, ktoré tablety boli najpredávanejšie. Zdrojom článku je tlačová správa Lenova.

Najpredávanejšie tablety boli značky Lenovo

Lenovo je tretím najväčším predajcom vo svete, ale na Slovensku je prvý a dominuje tabletovému segmentu. S 54,9 % podielom predali v druhom štvrťroku tohto roka viac než dvojnásobok tabletov v porovnaní s Apple-om. Ten má len 22 % podiel.

Najpredávanejšie tablety na Slovensku
Zdroj: Tlačová správa

Pri bližšom pohľade na graf je vidieť, že Lenovo dominovalo segmentu tabletov po celý čas pandémie. Nič nenasvedčuje tomu, aby sa tak nedialo aj v budúcnosti.

Mimochodom, pozrite si sekciu Tablety na Heureke, Lenovo má v TOP 5 hneď tri modely. To potvrdzuje vysoký záujem o tablety tohto výrobcu.

Najpredávanejšie tablety - Lenovo P11
Lenovo P11 Zdroj: Miroslav Schwamberg

Avšak na druhú stranu je potrebné pozerať aj na cenu – tá je zhruba polovičná v porovnaní s konkurenčnými zariadeniami (Apple, Samsung). Vo výsledku, ak by sme sa pozreli na tržby, Apple a Samsung by pravdepodobne zarobili viac. Nízka cena predáva množstvá, nezaručuje zisky.

Náš tip
Takto by mali vyzerať smart hodinky Google Pixel Watch
5.12.2021

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+