MojAndroid

Prvý štvrťrok bol bohatý na predstavenia vlajkových Android smartfónov. Príkladom sú modely Xiaomi Mi 11 a Samsung Galaxy S21. Napriek tomu predajom kraľoval Apple iPhone 12 s konkurenčným operačným systémom iOS. Informáciu priniesol portál PhoneArena.

Do rebríčku najpredávanejších smartfónov sa dostali len lacnejšie Android smartfóny

Štatistiku predajov smartfónov za Q1 2021 zverejnila analytická spoločnosť Counterpoint Research. Potvrdzuje silný dopyt po 5G smartfónoch, ktoré boli ešte v roku 2020 kvôli epidémii koronavírusu vo viacerých regiónoch nedostatkovým tovarom. Napredávanejším smartfónom bol  Apple iPhone 12, ktorého predaje tvorili 5 % z celkového množstva predaných smartfónov.

Najpredávanejšie smartfóny Q1 2021 | Foto: PhoneArena.com

Aj na ďalších troch miestach sa objavujú smartfóny spoločnosti Apple. Konkrétne ide o modely Apple iPhone 12 Pro Max, iPhone 12 Pro a iPhone 11. Úspech americkej značky Apple je ešte potrhnutý tým, že jej smartfóny patria k najdrahším na trhu. Android smartfóny, ktoré sa dostali medzi 10 najpredávanejších, totiž patria do nižšej alebo strednej triedy.

Redmi 9A


Na piatom a šiestom mieste sú lacné smartfóny čínskej spoločnosti Xiaomi – Redmi 9A a Redmi 9. Patrí jej aj osme miesto vďaka modelu strednej triedy Redmi Note 9. Juhokórejskému Samsungu sa podarilo obsadiť siedme miesto s lacným smartfónom Samsung Galaxy A12. Okrem neho má zástupcov aj na posledných dvoch miestach rebríčku – Galaxy A21S a Galaxy A31.

Smartfóny Apple iPhone 12 tvorili tretinu príjmov z celkového predaja smartfónov

Trochu iná situácia je v rebríčku, ktorý ukazuje najlepšie smartfóny podľa príjmov z ich predaja. Nie je prekvapením, že sú tam najdrahšie smartfóny na trhu od spoločnosti Apple, Samsung a Huawei. Posledný menovaný má len jedného zástupcu na ôsmom mieste – Huawei Mate 40 Pro s 2 % podielom zo všetkých príjmov. Celkové príjmy zo smartfónov podľa spoločnosti CounterPoint presiahli 100 miliárd dolárov.

Samsung Galaxy S21 Ultra 5G


Samsung sa do desiatky dostal so smartfónmi série Galaxy S21. Samsungu Galaxy S21 Ultra 5G patrí piate miesto, Galaxy S21 5G siedme a Galaxy S21 Plus 5G deviate. Ich predaje ale tvorili spolu len 5 % všetkých príjmov z predajov. Najúspešnejšou je opäť spoločnosť Apple. Neobsadila len prvé miesta v rebríčku, ale predaje jej smartfónov série Apple iPhone 12, modelov Apple iPhone 11 a iPhone SE tvorili neuveriteľných 35 % zo všetkých príjmov z predajov.

Náš tip
Samsung Galaxy A70: Májová aktualizácia prináša podporu funkcie 360 Audio

 

22.5.2021

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+