MojAndroid

Jeden z najpopulárnejších benchmarkov, AnTuTu, má odpoveď na otázku, aké parametre sú v Android smartfónoch najpoužívanejšie. Milióny používateľov s novými smartfónmi využijú benchmark na to, aby zistili hrubý výkon svojho zariadenia. Spoločnosť tak denno-denne pozbiera veľké množstvo informácií o testovaných telefónoch. Najväčšou novinkou oproti minulému roku je zvyšovanie uhlopriečok displejov. Môže za to fakt, že aktuálnym trendom sú natiahnuté displeje. To umožní výrobcom zasadiť do rozmerovo rovnakého zariadenia displej s väčšou uhlopriečkou, pričom sa zmenšia rámčeky nad a pod ním. Presne toto sa zákazníkom páči.

Náš tip
AnTuTu: Toto sú najobľúbenejšie smartfóny za jún 2018
Náš tip
AnTuTu: Toto sú najvýkonnejšie Android smartfóny za máj 2018

Zväčšovanie uhlopriečky displejov

Minimálnymi dnešnými požiadavkami väčšiny bežných, trochu náročnejších používateľov je displej s uhlopriečkou aspoň 5,5″, procesor Snapdragon, Full HD rozlíšenie displeja, 4 GB RAM a 64 GB vnútorného úložiska. Samozrejme, nesmie chýbať ani operačný systém Android vo verzii 8,0 Oreo. Ako správa z AnTuTu uvádza, presne toto sú najpoužívanejšie špecifikácie aktuálnych nových smartfónov. Pretože práve tie používatelia podrobujú týmto testom. Veď kto by chcel testovať staršie, menej výkonné zariadenia?

Full HD rozlíšenie stačí

Trend zväčšovania uhlopriečok bude mať v najbližších mesiacoch za následok nahradenie 5,5-palcových smartfónov 6- a viac palcovými. Zaujímavosťou je, že boom okolo QHD displejov opadol, obsahuje ich minimum zariadení na trhu. Spomenúť môžeme napríklad vlajkové lode od Samsungu, LG či HTC. Väčšina vlajkových lodí ostatných výrobcov ponúka práve Full HD, prípadne Full HD+ rozlíšenie.

Viac a viac RAM

Už dlhodobo sa zvyšuje množstvo operačnej pamäte v smartfónoch. Len prednedávnom boli 3-4 GB vrcholom, no dnes už takúto RAM ponúkajú aj smartfóny s cenou okolo 200 €. Tie najvýkonnejšie už obsahujú 6, prípadne až 8 GB operačnej pamäte. Najpoužívanejším operačným systémom je Android Oreo. To je ale spôsobené hlavne tým, že používatelia testujú v drvivej väčšine nové zariadenia, tým pádom je logické, že Android Oreo bude vysoko.

Čo nesmie chýbať vášmu ideálnemu smartfónu? Dajte nám vedieť v diskusii pod článkom.

18.7.2018
Zdroj: phonearena.com

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+