MojAndroid

Agentúra Pew Internet uskutočnila prieskum, ktorého sa zúčastnilo 2581 mobilných zariadení, respondentov, nad 18 rokov. Pri tomto prieskume sa sledovalo využívanie telefónov a ich jednotlivých funkcií a prieskum ukázal zaujímavé zistenia.

Z celkového počtu sledovanej skupiny až 82 % respondentov najviac využíva funkciu fotoaparátu. Oproti stavu spred dvoch rokov je to nárast o 6 % percent z vtedajších 76 %. Nasleduje posielanie textových správ, ktoré skončilo s podielom 80 % na druhom mieste. Zaujímavé je aj zistenie, že až 56 % respondentov používa na svojom mobilnom telefóne internet, teda že prostredníctvom mobilného telefónu navštevuje stránky. V predošlom výskume to bolo len 25 %, čo predstavuje dvojnásobok nárastu.

Nasleduje zistenie, že až 43 % používateľov sťahuje a inštaluje aplikácie na svojich mobilných telefónoch, čo je pomerne nízke percento, keďže dnešné smartfóny poskytujú spolu s doplnkovými aplikáciami omnoho väčšie možnosti, ako samotný telefón bez nich. Naproti tomu, v roku 2009 to bolo len 23 %.

Respondenti sa venujú aj hľadaniu informácií o zdraví, čo podstupuje až 31 % prostredníctvom mobilného telefónu a nakoniec je tu údaj o tom, že až 29 % respondentov používalo na prácu s internet bankingom práve svoje mobilné zariadenie.

Zdroj, foto: PewInternet

28.11.2012

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+