MojAndroid

Aj vy patríte medzi tých, čo používajú jednu zo známych vyhľadávacích aplikácií ako je Google Voice Search alebo Siri pre iOS? Je to veľmi dobrá pomôcka, ktorá ušetrí nielen čas, ale aj namáhavú a zdĺhavú prácu s písaním alebo kopírovaním jednotlivých položiek. Najnovším počinom v oblasti vyhľadávacích nástrojov, a konkurenciou pre už spomínané aplikácie, je aplikácia SkyPhrase z dielne profesora umelej inteligencie Nicka Cassimatisa z Rensselaer Polytechnic Institute. V spolupráci s dvoma študentmi spoločne vytvorili vyhľadávací nástroj, ktorý sa zameral na niekoľko oblastí.

SkyPhrase ponúka vyhľadávanie na Gmail, Twitteri a lety Orbitz, prostredníctvom stránky, alebo aj prostredníctvom aplikácie pre iPhone a ako doplnok pre Chrome. Cassimatis sa vyjadril, že nová aplikácia a vyhľadávací nástroj je presnejší, pretože viac pracuje s jazykom. Je postavený na vyhľadávaní na základe vstupných dát v podobe zložitých otázok, syntaktických väzieb, nielen na základe kľúčových slov a jednoduchých príkazov. Cassimatis plánuje vďaka tomu, že vyhľadávací nástroj je komplexnejší ako Siri alebo Google Voice Search, získať na API aplikácie SkyPhrase možnosť ochrany a patentu.

V nasledujúcom videu si môžete pozrieť, ako vyzerá vyhľadávanie v porovnaní medzi Google Voice Search a Siri:

Zdroj: AllThingSD, SkyPhase

10.11.2012

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+