MojAndroid

Možnosť zmeny pozadia sprevádza mobilné telefóny už poriadne dlhú dobu, prakticky od časov prvých zariadení s farebnými displejmi. Mimochodom, prvým telefónom s farebným displejom bol Ericsson T68, dokázal zobraziť 256 farieb a jeho displej mal rozlíšenie 101 x 80 pixelov. Operačný systém Android nie je výnimkou, navyše, v Google Play môžete nájsť niekoľko vydarených aplikácií, pomocou ktorých si pozadia stiahnete. Tu sú tie, ktoré používame v redakcii.

Walli

Táto aplikácia nie je len databázou vybraných tapiet, ktoré si môžete stiahnuť. Tapety sú v nej poskytované priamo umelcami, ktorí ich vytvorili. Je akousi menšou sociálnou sieťou, do ktorej umelci pridávajú tapety a vy si ich môžete stiahnuť. Tapety si tak môžete vyberať podľa umelca, ktorého si môžete pridať aj medzi obľúbených. Používaním aplikácie Walli pomáhate umelcom zviditeľniť sa a Walli ich bude za ich diela odmeňovať.

Verzia: 2.5.7
Aktuálna cena: Zdarma
Verzia: 2.5.7
Aktuálna cena: Zdarma

Zedge

Aplikácia, ktorú poznajú aj tí starší. Stránka zedge.net fungovala ešte predtým, ako sme mali možnosť uvidieť prvé Android zariadenie. Následne prišla aj ako aplikácia, ktorú si môžu používatelia nainštalovať prostredníctvom Google Play. Okrem veľkého množstva najrôznejších tapiet sa tu nachádzajú aj vyzváňacie tóny či iné zaujímavé zvonenia od výmyslu sveta. Vyberie si naozaj každý.

Verzia: Rôzne
Aktuálna cena: Zdarma
Verzia: Rôzne
Aktuálna cena: Zdarma

Tapety

Aplikácia s veľmi výstižným názvom, ktorá pochádza priamo od Googlu a v niektorých smartfónoch je predinštalovaná. Obsahuje naozaj veľmi pekné pozadia, ktoré poznáte napríklad zo smartfónov Google Pixel. Obrázky, ktoré sa v aplikácii nachádzajú, pochádzajú napríklad aj z Google Earth, Google+ či ďalších partnerov Googlu.

Verzia: 1.3.169416333
Aktuálna cena: Zdarma
Verzia: 1.3.169416333
Aktuálna cena: Zdarma

Pexels

Prehliadajte tie najlepšie fotky z talentovanej komunity fotografov. Nové fotografie pribúdajú každý deň a naozaj sa máte na čo pozerať. Nachádzajú sa tu veľmi vydarené kúsky, ktoré obohatia vašu domovskú obrazovku. Do komunity môžete patriť aj vy a aj vaše výtvory, ktoré môžu následne skrášľovať niekoho smartfón.

Verzia: 1.4.0
Aktuálna cena: Zdarma
Verzia: 1.4.0
Aktuálna cena: Zdarma

WallP

WallP je aplikácia, v ktorej sa dajú nájsť oficiálne tapety z väčšiny nových telefónov. Okrem značiek ako Samsung a Huawei sa tu dajú nájsť aj tapety z najnovších Apple iPhonov. Pri otvorení sa prispôsobí rozlíšenie vášho displeja a vy si môžete tapetu stiahnuť. Berie ohľad aj na netradičné pomery strán displeja, takže sa ničoho báť nemusíte. Malou výhodou navrch sú notifikácie. Zakaždým, keď do aplikácie pribudnú nové tapety z nejakého predstaveného smartfónu, príde vám o tom notifikácia.

Verzia: Rôzne
Aktuálna cena: Zdarma
Verzia: Rôzne
Aktuálna cena: Zdarma

Ak máte tip na aplikáciu, v ktorej sa nachádzajú pekné pozadia na váš smartfón a radi ju používate, dajte nám o nej vedieť. Buď v komentároch pod článkom alebo pomocou priloženého formulára.

15.4.2019

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+