MojAndroid

Už sme sa pozreli na Bluetooth slúchadlá aj na najlepšie minuloročné vlajkové lode. Tentokrát sa pozrieme na tie najlepšie robotické vysávače, aké môžete kúpiť na Vianoce 2021. Určite nevynecháme ani známe značky ako iRobot, Roborock, Samsung a iné.

Najlepší robotický vysávač do 200 €

Lenovo Robot Vacuum E1

Spomínaný vysávač som sám pred rokom recenzoval. Je jednoduchý na ovládanie – stlačíte tlačidlo vysávania a on miestnosť povysáva. Môžete ho ovládať cez aplikáciu, pribalením ovládačom alebo len tlačidlom na vrchu. Aplikácia je jednoduchá a neumožňuje ani ukladanie máp.

Vysávaču chýba známa laserová vežička, takže nevidí – spolieha sa len na nárazník a pár iných senzorov. Plusom je, že deteguje povrch pred sebou – nespustí sa samovražedne dole schodami. Vie nájsť aj nabíjaciu stanicu a dokáže aj mopovať.

Najlepší robotický vysávač do 400 €

Roborock S5 Max

Sa skutočne oplatí v tejto cenovej hladine, nakoľko za necelé dva roky slušne zlacnel. Je to bývalá vlajková loď, čiže môžete očakávať skutočne dobrý sací výkon, slušný mop a dobrú umelú inteligenciu. Tá navyše podporuje aj niekoľko poschodí, čo sa oplatí, ak bývate v dome.

Je vybavený širokým spektrom senzorov – akcelerometer, infračervený snímač, merač vzdialenosti, kompas a nárazník. Tie sa postarajú o dokonalú navigáciu a nemajú problém ani s prenášaním – za pár sekúnd vysávač zistí, kde sa nachádza a bude vedieť, čo má robiť.

Vysoká umelá inteligencia

iRobot Roomba i3

Roomba vysávače sú preslávené svojimi pokročilými algoritmami, ktoré dokážu detegovať najšpinavšie miesta a prispôsobia tomu výkon vysávania. Síce neobsahuje laserovú navigáciu, ako konkurencia od Roborocku, stále sa dokáže veľmi dobre orientovať v priestore.

iRobot Roomba i3
iRobot Roomba i3 | Zdroj: iRobot.com

Majú špeciálny bezúdržbový systém AeroForce, ktorý sa skladá z dvoch gumených kief, ktoré sú odolné voči namotávaniu vlasov. Aplikácia podporuje automatizáciu – po odchode z domova sa spustí vysávanie domácnosti. Učí sa zvyklostiam a prispôsobuje sa potrebám a ročnému obdobiu – počas sezóny alergikov vám ponúkne, aby ste zvýšili sací výkon vysávača. S možnosťou dokúpenia automatickej vyprázdňovacej stanice Clean Base.

Absolútny tank, doslova

Samsung JetBot AI+

Je najpokročilejší robotický vysávač, ktorý má najmodernejšiu AI, 3D rozpoznávanie objektov, automatické vysypávanie – proste všetko, po čom by ste mohli túžiť. Jeho 170 W sací výkon stačí na to, aby povysával aj to, čo bežné vysávače nezvládnu.

Rozpoznávanie objektov dokáže identifikovať, či ide o nábytok, práčku, kvetináč alebo niečo iné. Obsahuje aj kamery, ktoré dokážu slúžiť aj ako bezpečnostný prvok – ak nevysáva, môže poslúžiť ako strážca domu. Umožňuje aj monitoring domáceho miláčika – SmartThings Pets, vďaka čomu dokážete kedykoľvek nájsť svoje domáce zvieratko a zistiť, čo robí. Cena tohto vysávača sa však už pomaly približuje k dvom tisícom eur.

Samsung JetBot AI+
Samsung JetBot AI+ | Zdroj: samsung.com

Najlepšia Roomba

iRobot Roomba J7+

Ktorý môžete vyhrať aj v našej súťaži NAY Android Roka 2021. Je to najinteligentnejší vysávač od iRobot, ktorý dokáže snímať a detegovať predmety v jeho okolí. Následne sa vás opýta, čo s danými predmetmi robiť – obísť ich, prejsť cez ne (káble), vytvoriť dočasnú no-go zónu (vianočný stromček) a pod.

Roomba J7 zhora
iRobot Roomba J1 | Zdroj: iRobot

iRobot v jeho algoritmy tak verí, že vám garantuje, že neprejde cez exkrement vášho domáceho miláčika. Vyzdvihnúť musíme aj kvalitný a rýchly servis iServis Premium, ktorý sa postará o vyzdvihnutie vysávača priamo u vás doma a do 10 dní vám ho vráti opravený.

Najlepší Roborock

Roborock S7+

Ponúka vysoký sací výkon, sonické mopovanie (vysávač neťahá handričku po zemi, ale s ňou drhne), samovyprázdňovaciu stanicu a mnoho ďalších. Okrem veľkého množstva senzorov na identifikáciu a obchádzanie prekážok a pokročilých algoritmov nesmie chýbať ani premakaná aplikácia.

Roborock S7
Roborock S7+ | Zdroj: Miroslav Schwamberg

Navyše vysávač obsahuje aj LED pásik, ktorým vás vizuálne informuje o svojom stave. Ak by to nestačilo, vie aj “rozprávať” – hlasovými pokynmi povie, čo práve robí alebo na čo sa chystá. Prípadne vám povie, že sa zasekol.

14.12.2021

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+