MojAndroid

Smartfóny s operačným systémom môžeme využívať naozaj všestranne. Každý deň nám pomáhajú oraganizovať svoj čas, pripomínajú dôležité udalosti, využívame ich ako hudobné prehliadače či fotoaparáty. Vďaka aplikáciám, ktoré do nich môžeme nainštalovať, sa ich pôsobnosť stále rozširuje do nových a nových oblastí. Teraz vám prinášame tipy na aplikácie, ktoré vám pomôžu v prípade, že neviete, čo variť.

sRecepty – najlepšie recepty

Celkom kvalitná aplikácia, v ktorej sa nachádza množstvo zaujímavých receptov. Preklad do slovenčiny je trochu kostrbatý a skôr zobrazuje informácie v češtine, no to by nemal byť žiadny problém. Recepty sú rozdelené do rôznych kategórií, pri každom recepte je znázornená jeho obtiažnosť počtom vidličiek. Čím viac vidličiek, tým je recept náročnejší. Vidíte informáciu o dobe prípravy a výborným pomocníkom je aj informácia o nutričných hodnotách konkrétnych jedál. Vhod môžu prísť aj tipy, ktoré sa v konkrétnych receptoch nachádzajú a nechýba ani nákupný zoznam.

Verzia: 2.3.1
Aktuálna cena: Zdarma
Verzia: 2.3.1
Aktuálna cena: Zdarma

Fit recepty

Česká aplikácia, v ktorej nájdete chutné a zdravé recepty. V základnom zobrazení vidíte najnovšie recepty, prípadne si môžete ihneď nechať zobraziť tie najobľúbenejšie. Po rozkliknutí daného receptu dostávate ihneď informácie o nutričných hodnotách a ingredienciách, ktoré naň budete potrebovať. Samozrejme, nesmie chýbať postup, ako konkrétne jedlo pripraviť aj s informáciami o dobe prípravy. Zložka premium recepty obsahuje tie prémiové, ku ktorým sa dostanete len vtedy, keď si zaplatíte za členstvo. Jeho zakúpením z aplikácie zmiznú reklamy (ktoré však nie sú nijako otravné) a dostanete prístup aj k spomínaným prémiovým receptom. Odomknutie premium účtu stojí 7,99 eur ročne, platiť však môžete aj polročne (5,99 eur), prípadne mesačne (1,99 eur).

Verzia: 3.0.0
Aktuálna cena: Zdarma
Verzia: 3.0.0
Aktuálna cena: Zdarma

Tasty

Všetci pravdepodobne poznáte tie vydarené videá, ktoré kolujú po Facebooku či YouTube. Tasty je celosvetovým fenoménom a nájdete tu naozaj zaujímavé a chutné recepty. Nechýba ani aplikácia pre Android. Po prvom zapnutí sa vás aplikácia opýta, či ste vegetarián. Ak ste, uvidíte len recepty, ktoré sú vhodné pre vás. Jednotlivé recepty sú rozdelené do kategórií, ktoré sú poňaté trochu inak ako štandardne. Každý recept obsahuje video, presný písaný postup a zoznam ingrediencií, ktoré budete potrebovať.

Verzia: 1.8.0
Aktuálna cena: Zdarma
Verzia: 1.8.0
Aktuálna cena: Zdarma

Kalorické tabuľky – počítadlo kalórií a chudnutie

Síce sa nejedná o aplikáciu, v ktorej nájdete recepty, ale určite stojí za pozornosť. Pokiaľ to myslíte so stravovaním naozaj vážne, môže vám práve táto aplikácia prísť ako vhodný doplnok k jednej z tých, o ktorých v tomto článku píšeme. Veľmi podrobne tu zistíte informácie prakticky o každej potravine. Koľko živín obsahuje, aké sú v nej vitamíny, koľko má energie a podobne. Len pri samotných potravinách to však nekončí. Nechýba tu napríklad ani Big Mac či iné známejšie jedlá, ktoré dostanete vo fast-foodoch alebo si ich sami pripravíte.

Verzia: Rôzne
Aktuálna cena: Zdarma
Verzia: Rôzne
Aktuálna cena: Zdarma

Recepty a zdravé varenie

Pri prvom spustení sa prihlásite buď cez svoj Google účet alebo pomocou Facebooku. Následne si vyberiete svoje obľúbené položky (koláče, mäso, polievky…) a dostávate sa do samotnej aplikácie. Jednotlivé recepty sú zoradené podľa kategórií. Po rozkliknutí konkrétneho receptu sa zobrazí jednoduchý videonávod v krokoch, takže uvariť zvládne naozaj každý. Samozrejme, nesmie chýbať ani písaný zoznam ingrediencií a presný popis postupu prípravy.

Partner seriálu je 365.banka

Klientom 365 sa staneš tak, že si stiahneš appku, budeš potrebovať svoj občiansky preukaz, zmluvy Ti pošleme e-mailom a podpíšeš ich podržaním tlačidla priamo v appke. Na záver sa s nami ešte spojíš cez videohovor a hotovo.

Účet si založíš aj pri kávičke. Dostaneš k nemu platobnú kartu, Google Pay, sporenie, odmeňovací program a mnoho ďalšieho. To všetko zadarmo.

Verzia: 4.7.3
Aktuálna cena: Zdarma
Verzia: 4.7.3
Aktuálna cena: Zdarma

Mohlo by vás zaujímať:

Náš tip
Najlepšie Android aplikácie na počasie | Tipy redakcie

Náš tip
Najlepšie launchery pre Android | Tipy redakcie

Náš tip
Najlepšie Android aplikácie s GPS navigáciou | Tipy redakcie

4.2.2019

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+