MojAndroid

Časy, keď sme všetci mali v telefóne FM rádio, sú už dávno preč. Výrobcovia na túto funkciu pomaly zabúdajú. Svet prechádza na online streamovanie hudby, ktoré dáva používateľom oveľa viac možností prispôsobenia. Klasické FM rádio by sa niekedy určite hodilo, no to streamované ho dokáže bez problémov nahradiť. Na jeho počúvanie potrebujete len svoj smartfón, dostatočný dátový balíček a internetový signál, prípadne Wi-Fi.

Najväčší problém budú mať používatelia hlavne s dátovým balíčkom. Naši operátori sú na dáta skúpi a len tak si ich nepustia. V poslednom čase sa to síce zmenilo, paušály obsahujú stále viac a viac voľných gigabajtov, no stále to nie je ono. K dispozícii sú aj špeciálne balíčky, ktoré umožňujú neobmedzene počúvať hudbu či pozerať videá. Prehľadu dátových možností jednotlivých operátorov sme sa venovali len nedávno. V minulom článku sme sa venovali rádiám, ktoré najradšej používame v redakcii, v tomto článku sa dozviete o tých, ktoré používajú naši čitatelia.

Radio Czech

Z názvu by sa mohlo zdať, že v aplikácii nájdete len české rádiá, no sú tu aj slovenské a iné svetové stanice. Ponúka všetky dôležité funkcie, nechýba zoznam obľúbených rádií a prehrávanie môžete kontrolovať aj z uzamknutej obrazovky.

Verzia: 2.0.8
Aktuálna cena: Zdarma
Verzia: 2.0.8
Aktuálna cena: Zdarma

🎵 Rádiá 🎵

Počúvajte slovenské a české rádia z tepla domova alebo kdekoľvek ste vo vysokej kvalite a hlavne zadarmo. Hudobné žánre ako rock, pop, dance, hip-hop, classic a mnoho ďalších. V databáze sa nachádza množstvo rádií od najpopulárnejších FM rádií až po všetky internetové rádiá. Spolu ich je vyše 200. Prostredie je pekné a prehľadné, ladené do Material Designu.

XiiaLive™ – Internet Radio

Hlavným znakom tohto rádia je jedinečný dizajn používateľského prostredia. Trochu pripomína retro, avšak ovláda sa veľmi jednoducho. V databáze sa nachádza viac ako 50-tisíc rádiostaníc z celého sveta, nechýbajú ani tie slovenské. Obľúbené stanice si môžete uložiť a následne medzi nimi rýchlo a jednoducho prepínať. Aplikácia si dokáže zapamätať napríklad naposledy prehrávanú skladbu či stanicu.

Verzia: 3.3.3.0
Aktuálna cena: Zdarma
Verzia: 3.3.3.0
Aktuálna cena: Zdarma

Rádio FM

Rádio s jednoduchým a účelným používateľským prostredím. Nechýbajú slovenské rádiá, ale nájdete tu aj tie svetové. Vybrať si môžete podľa kraiiny, žánru a podobne. V prípade, že počúvate rádio pred spaním, určite sa hodí aj funkcia časovača.

Verzia: 9.4.2
Aktuálna cena: Zdarma
Verzia: 9.4.2
Aktuálna cena: Zdarma

5.4.2019

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+