MojAndroid

Operačný systém Android dáva používateľom voľnosť. Ak je nejaká aplikácia či softvérová súčasť systému, ktorá sa vám nepáči, jednoducho si viete nainštalovať alternatívu. To platí aj v prípade klávesnice. Každý smartfón má už nejakú klávesnicu od výroby predinštalovanú. Tie, ktoré prichádzajú s čistým Androidom sa väčšinou spoliehajú na riešenie od Googlu s názvom Gboard. Samsungy ponúkajú vlastnú klávesnicu, Huawei má tiež vlastnú a podobne. Trh je v tomto smere rôznorodý. V prípade, že vám tá predinštalovaná nevyhovuje, z Google Play si za pár sekúnd stiahnete svoju obľúbenú. V predchádzajúcom článku sme priniesli zoznam najlepších klávesníc podľa redakcie, tu nájdete najlepšie klávesnice podľa vás, našich čitateľov.

Swype

Stále obľúbená klávesnica, aj keď približne pred rokom skončila jej podpora a vývoj. Viacero z vás ju používa naďalej. V Google Play sa už nenachádza, no tí šikovnejší si vedia stiahnuť a nainštalovať APK súbor poslednej dostupnej verzie. Klávesnica si zakladala hlavne na možnosti písania posunom prsta po písmenách, tzv. swajpovaním.

aitype Keyboard

Túto klávesnicu používa viac, ako 25 miliónov používateľov po celom svete. Dokáže sa naučiť váš štýl písania, čím sa stane písanie rýcheljším. Okrem základných funkcií ponúka celkom bohaté možnosti úprav, vrátane zmeny témy, fontu a podobne. Nechýba ani podpora emoji a predikcia vo viac, ako 50 jazykoch.

Verzia: Rôzne
Aktuálna cena: Zdarma
Verzia: Rôzne
Aktuálna cena: Zdarma

BlackBerry klávesnica

BlackBerry to stále vie. Túto klávesnicu bohužiaľ v Google Play nenájdete, no sme si istí, že nejaký ten APK inštalačný súbor by sa našiel. V komentároch na Facebooku je viacero používateľov, ktorí sú najspokojnejší práve s touto klávesnicou, preto sme ju zaradili aj do tohto výberu.

Fleksy: Fast Keyboard

Rýchla, jednoduchá a výborná klávesnica. Rovnako, ako ostatné, ponúka viacero dôležitých a zaujímavých funkcií. Môžete si meniť dizajn a farby tlačidiel. Nechýba podpora GIF súborov či emoji.

Verzia: N/A
Aktuálna cena: Zdarma

Rovnako, ako v prípade redakcie, tak aj najviac našich čitateľov používa práve klávesnice SwiftKey a Gboard. Mnoho z vás sa v diskusiách tiež vyjadrilo, že vám vyhovuje riešenie, ktoré predvolene používa váš smartfón. Či už sa jedná o klávesnicu od Samsungu, Huawei a podobne. Zaujímavé je, že klávesnica Swype, ktorej vývoj a podpora boli približne pred rokom ukončené, má stále silnú používateľskú základňu. Klávesnica je stále veľmi dobre použiteľná, no v Google Play ju už nenájdete. Avšak stiahnuť APK súbor najnovšej dostupnej verzie nebude pre trochu pokročilejšieho používateľa žiadnym problémom.

29.3.2019

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+