MojAndroid

V Google Play existuje množstvo kvalitných a spoľahlivých aplikácií, ktoré za vás jednoducho vypočítajú príklad – kalkulačky. Jedná sa pritom buď o jednoduché kalkulačky s príjemným používateľským rozhraním, ktoré dobre poslúžia na základné matematické operácie, ale aj o nástroje, s ktorými vypočítate takmer čokoľvek. Toto sú naše tipy na aplikácie, s ktorými bude pre vás počítanie hračkou.

Kalkulačka Google

Jedna zo základných a pekne graficky spracovaných kalkulačiek. Celá prezlečená do Material Designu, takže pekne zapadne napríklad k vášmu zariadeniu s čistým Androidom. Okrem prívetivého používateľského rozhrania ponúkne výpočet základných matematických operácií a nechýbajú ani funcie ako sin, cos a podobne. Táto kalkulačka zvykne byť predinštalovaná v smartfónoch s čistým Androidom. Pokiaľ ju predinštalovanú nemáte a páči sa vám, jednoducho si ju môžete stiahnuť z Google Play.

Verzia: Rôzne
Aktuálna cena: Zdarma
Verzia: Rôzne
Aktuálna cena: Zdarma

HiPER Scientific Calculator

Kalkulačka s klasickým dizajnom a množstvom funkcií. Vypočítate s ňou prakticky čokoľvek. Jedná sa o plnohodnotný pracovný nástroj. Jej oriantáciu si môžete nastaviť buď na šírku alebo výšku. Nechýba v nej ani konvertor viac ako 90 jednotiek, takže plnohodnotne dokáže nahradiť aj túto funkciu. Vybrať si môžete z troch základných zobrazení kalkulačky na základe toho, aké výpočty plánujete robiť. Na výber je aj viacero tém, z ktorých si určite vyberiete. Táto kalkulačka vás určite nesklame.

Verzia: 6.2.2
Aktuálna cena: Zdarma
Verzia: 6.2.2
Aktuálna cena: Zdarma

Photomath

Ak ste premýšľali nad tým, ako čo najjednoduchšie vypočítať zložitý príklad, možno pre vás máme riešenie. Je ním aplikácia Photomath. Názov už napovedá, o čo sa jedná. Pomocou aplikácie jednoducho nasmerujete váš fotoaparát na príklad, ktorý aplikácia vypočíta za vás. Nejedná sa však len o najjednoduchšie matematické operácie, ale zvládne aj zložitejšie príklady a problém jej nerobia ani zlomky. Šikovný pomocník, ktorý sa v mnohých prípadoch môže hodiť.

Verzia: N/A
Aktuálna cena: Zdarma
Verzia: N/A
Aktuálna cena: Zdarma

Desmos Graphic Calculator

S touto kalkulačkou sa nebudete nudiť. Okrem základných informácií vám dokáže zobraziť aj prehľadné grafy vašich výsledkov. K dispozícii základná kalkulačka, no nechýbajú rôzne vedecké. Vytváranie grafov, tabuliek a rôznych štatistík bude s touto aplikáciou veľmi jednoduché. Najlepšie na tom všetkom je, že aplikácie je k dispozícii v Google Play úplne zadarmo.

Verzia: 3.3.0.0
Aktuálna cena: Zdarma
Verzia: 3.3.0.0
Aktuálna cena: Zdarma

KROS Mzdová kalkulačka

Ak si myslíte, že svoju čistú mzdu vypočítate tým, že od tej hrubej odpočítate daň, ste na omyle. Výpočet čistej mzdy z hrubej nie je až taký jednoduchý, ale zase veľmi ťažké to nie je. Pre tých, ktorí si mzdu vypočítať nevedia, ale aj ostatných je tu KROS Mzdová kalkulačka. Tu stačí zadať len vašu hrubú mzdu a na základe vašich preferencii (napríklad či si uplatňujete odpočítateľnú položku) vám vypočíta vašu čistú mzdu. Jednoduché, rýchle a efektívne. Výpočet sa netýka len zamestnancov, mzdu si môžu nechať vypočítať aj študenti. Nám sa aplikácia veľmi páči a rozhodne si zaslúži byť v tomto výbere.

Verzia: 2.19
Aktuálna cena: Zdarma
Verzia: 2.19
Aktuálna cena: Zdarma

Tipy na super kalkulačky nám môžete posielať priamo v diskusii pod článkom alebo v dotazníku, ktorý je priložený nižšie.

Mohlo by vás zaujímať:

Náš tip
Najlepšie Android aplikácie na správu súborov | Tipy redakcie

Náš tip
Najlepšie Android kalendáre | Tipy redakcie

Náš tip
Najlepšie Android aplikácie na počasie | Tipy redakcie

3.12.2018

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+