MojAndroid

Už sa pomaly blíži koniec roka 2021 a spoločnosti začínajú vytvárať rebríčky a štatistiky. Pravidelne tak robí aj Google, ktorý vyberá najlepšie hry a aplikácie v Obchode Play. Zdrojom článku je blog Googlu.

Najlepšie hry a aplikácie za rok 2021 podľa Googlu

Tento rok Google rozšíril rebríček o nové kategórie – Wear OS, Google TV a o kategórie Najlepšie aplikácie a hry pre tablety. Google sa zameral najmä na aplikácie, ktoré tento rok priniesli unikátne možnosti a nevídané zážitky.

Podobne, ako v roku 2020, aj tento rok dominovali rebríčkom aplikácie na osobnostný rast. Napríklad aplikácia Balance, ktorá vyhrala celkovú cenu Najlepšej aplikácie, ktorej cieľom je pomôcť vám nájsť svoju rovnováhu pomocou meditácií. Do podobného žánru sa radí aj aplikácia Moonly, ktorá vám dá tipy na základe lunárneho kalendára alebo aplikácia Laughscape, ktorá si dala za cieľ priviesť vás do stavu meditácie pomocou smiechu.

Medzi hrami tento rok dominoval Pokémon UNITE, najmä vďaka dynamickému gameplayu a multiplatformovému zážitku. Darilo sa však aj nezávislým vývojárom. Google tento rok zaujala aj hra Bird Alone, ktorej údelom je naučiť vás vcítiť sa do kože “najosamelejšieho vtáčika na svete”. Za zmienku stojí aj bláznivý titul od Annapurna Interactive, kde hráte za dieru, ktorá požiera predmety okolo seba (hra je silno fyzikálne založená).

Nižšie nájdete celý zoznam aplikácií, ktoré zaujali Google v roku 2021:

Používateľský výber 2021

Najlepšia aplikácia

Najlepšia hra

Najlepšie aplikácie podľa žánru

Najlepšie aplikácie pre vnútorný pokoj

Najlepšie aplikácie pre bežný deň

Najlepšie aplikácie pre pobavenie

Skryté poklady

Najlepšie aplikácie na osobný rast

Najlepšie aplikácie pre tablety

Najlepšie aplikácie pre Wear OS

Najpopulárnejšie na Google TV

30.11.2021

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+