MojAndroid

Život väčšiny z nás je v týchto dňoch značne obmedzený kvôli epidémii koronavírusu COVID-19 a opatreniam, ktoré kvôli nemu slovenská vláda prijala. Mimo predajni potravín, lekární alebo drogérií je väčšina podnikov uzavretých, školy majú prerušenú výučbu a veľa ľudí má nariadený home office. Pretože väčšinu z nich zaujíma ako sa epidémia vyvíja, tak hľadajú najnovšie správy slovenských aj svetových médií. S tým im pomôže náš výber Android aplikácií, ktoré vám uľahčia sledovanie aktuálnych správ nielen o koronavíruse. Tieto aplikácie ste navyše vybrali vy, naši čitatelia.

Inoreader – News App & RSS

Prvou, vami používanou aplikáciou je Inoreader. Appka slúži jednak na informovanie používateľa o najnovších udalostiach, ale aj ako klasická RSS čítačka. V Inoreader nájdete informácie, pochádzajúce prakticky zo všetkých odvetví. To od hospodárstva až napríklad po filmovú scénu a vedu. Navyše, je tu prítomný aj nástroj, ktorý zabezpečí, že na úvodnej stránke dostanete informácie ako stvorené pre vás.

Inoreader - News App & RSS
Inoreader - News App & RSS
Developer: Unknown
Price: Free

Aktuality.sk

Vlastnú Android aplikáciu má aj slovenský informačný portál Aktuality.sk. Mesačne ho navštívi viac ako 2 milióny užívateľov. Prináša aplikáciu, v ktorej nájdete aktuálne informácie, komentáre aj videá. Aplikáciu si môžete prispôsobiť svojim potrebám. Nájdete v nich aj články zo ženských magazínov Diva.sk a Najmama.sk, zaujímavosti na tech webe Živé.sk aj aktuálne informácie zo športového sveta na Šport.sk.

Aktuality.sk
Aktuality.sk
Developer: Unknown
Price: Free

Slovensko Správy

Slovensko Správy umožňujú ľahký prístup na čítanie najobľúbenejších spravodajských zdrojov zo Slovenska na vašom zariadení so systémom Android. Vezmite si túto aplikáciu so sebou a zostaňte informovaní, s prístupom k najnovším a vždy aktuálnym správam. Taktiež sa v prípade tejto aplikácie nemusíte báť o plne lokalizovanú slovenčinu.

Slovensko Správy
Slovensko Správy
Developer: Unknown
Price: Free

Flipboard

Poslednou aplikáciou na zozname appiek od našich čitateľov je Flipboard. Ide o svetoznámu aplikáciu na zbieranie informácií zo všetkých krajín. Pomocou tejto aplikácie môžete objavovať drvivú väčšinu noviniek z celého sveta. Táto appka je predinštalovaná na viacerých zariadeniach s Androidom, no ktokoľvek si ju očividne rád nainštaluje aj manuálne z Obchodu Play.

21.3.2020

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+