MojAndroid

Leto je v plnom prúde a aj keď tomu počasie v niektorých dňoch nezodpovedá, čaká nás niekoľko pekne prežitých horúcich dní. Aby ste však vedeli, kedy si naplánovať dovolenku, aby ste ju nepresedeli za oknom doma v daždi, mali by ste sledovať predpoveď počasia. Urobiť tak môžete na svojom počítači, no oveľa jednoduchšie je mať predpoveď neustále so sebou a pred očami – na vašom smartfóne. Aj preto sme sa rozhodli vybrať pre vás tie najlepšie Android aplikácie a widgety na predpoveď počasia.

iMeteo.sk

Aplikácia iMeteo.sk prináša na obrazovky smartfónov presné informácie o aktuálnom počasí na Slovensku a v zahraničí. Nechýbajú informácie o zrážkach, poveternostných podmienkach, či aktuality zo Slovenska a zo sveta. Nájdete tu tiež výstražné informácie pre územie Slovenska, ktoré sú tvorené meteorológom. Výhodou aplikácie je jej lokalizácia do slovenčiny, prepracovaná predpoveď počasia s presnými informáciami a kopec extra funkcií, ktoré iné aplikácie neponúkajú.

Náš tip
iMeteo.sk: Ľudia chcú stále presnejšiu predpoveď počasia. A to im ponúkneme (ROZHOVOR)
Verzia: 10.9
Aktuálna cena: Zdarma
Verzia: 10.9
Aktuálna cena: Zdarma

The Weather Channel

Jednou z veľmi populárnych aplikácií na predpoveď počasia je aj aplikácia The Weather Channel. Ide o jednoduchú, no veľmi peknú a funkčnú aplikáciu s predpoveďou aj pre slovenské lokality, ktorá ponúka optimalizáciu pre tablety aj smartfóny. Aplikácia je v obchode Play dostupná bezplatne s reklamami, pre ich odstránenie si musíte zaplatiť plnú verziu titulu. Medzi prednosti tejto aplikácie patrí presnosť predpovede, prehľadné prostredie a pekné widgety. Okrem klasickej predpovede ponúka aplikácia aj informácie ako vlhkosť, rosný bod, čas východu a západu Slnka, rýchlosť vetra, UV index, viditeľnosť, či tlak vzduchu.

Náš tip
50 MUST HAVE Android aplikácie: The Weather Channel (22.časť)
Verzia: Rôzne
Aktuálna cena: Zdarma
Verzia: Rôzne
Aktuálna cena: Zdarma

Eye In Sky

Ide rovnako o veľmi populárnu aplikáciu medzi používateľmi Android zariadení, ktorá ponúka jednoduché a prehľadné prostredie. Nechýbajú samozrejme ani pokročilé funkcie a sada niekoľkých widgetov, ktoré môžu skrášliť vaše obrazovky, no dôležitejšou je presná predpoveď počasia, ktorú táto aplikácia ponúka. Od konkurencie sa tento titul odlišuje možnosťou zmeniť ikony predpovede počasia. Dokopy je dostupných približne 15 setov ikon, a vy si tak môžete nastaviť, v akej grafike sa vám bude zobrazovať predpoveď počasia.

Verzia: 4.5
Aktuálna cena: Zdarma
Verzia: 4.5
Aktuálna cena: Zdarma

SHMUapp

Ďalšou slovenskou aplikáciou v našom výbere je titul SHMUapp. Ten obsahuje detailnú predpoveď počasia, ktorá čerpá informácie z webu Slovenského hydrometeorologického ústavu. V samotnej aplikácii nájdete model Aladin, aktuálne počasie, textovú predpoveď, radary, úhrn zrážok, výstrahy, web SHMÚ a pozorovania. Špecifikom pre túto aplikáciu sú aj detailné grafy, v ktorých sú tieto informácie zobrazené. SHMUapp nájdete v obchode Play zadarmo a pokiaľ vás táto aplikácia zaujala, môžete si ju stiahnuť pomocou odkazu nižšie.

Náš tip
Ako pripraviť svoj smartfón na letný festival
Verzia: Rôzne
Aktuálna cena: Zdarma
Verzia: Rôzne
Aktuálna cena: Zdarma

Weather Timeline

Trochu prepracovanejšou aplikáciou s parádnym Material dizajnom je titul Weather Timeline. Ten ponúka predpoveď pre najbližšiu hodinu, ale aj deň alebo týždeň – všetko na jednej obrazovke. Okrem presnej predpovede plnej potrebných informácií sa táto aplikácia pýši aj pekne spracovaným widgetom. Pokiaľ sa vám páči, môžete si ju kúpiť v obchode Play. Jej cena je iba 69 centov, čo je za takto prepracovanú aplikáciu naozaj prijateľná suma. Navyše, aplikácia je tak dobrá, že ju pravidelne používa aj kolega Matúš.

Verzia: Rôzne
Aktuálna cena: 1,29 €
Verzia: Rôzne
Aktuálna cena: 1,29 €

Akú aplikáciu používate na predpoveď počasia vy?

14.7.2016

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+