MojAndroid

Zimné obdobie, ktorého súčasťou sú aj vianočné sviatky, nie je pre väčšinu ľudí obdobím zvýšenej aktivity. Okrem príležitostného lyžovania je kvôli chladným dňom veľa športových aktivít obmedzených. Dôsledkom toho nastáva zníženie vašej kondície a naberanie nadbytočných kíl. V tomto článku si predstavíme Android aplikácie, ktoré vám pomôžu získať po zimných mesiacoch späť svoju kondíciu a premeniť tuky na svalovú hmotu.

Kalkulačka BMI

Ako prvé je potrebné zistiť, v akom stave je vaše telo a či ste prípadne po zime o nejaké to kilo ťažší. K tomu najčastejšie slúži tzv. BMI Index alebo Index telesnej hmotnosti. Ten patrí medzi najviac používané metódy merania obezity. Ignoruje síce niektoré dôležité faktory ako stavbu tela a svalstva, ale vo všeobecnosti dokáže signalizovať nadváhu. S výpočtom BMI Indexu vám pomôže BMI kalkulačka od developera Appovo.

Po spustení aplikácie jednoducho zadáte svoje pohlavie, vek, výšku a aktuálnu hmotnosť. BMI kalkulačka vám následne ukáže váš BMI Index. V grafickom zobrazení vidíte, či ste v hraniciach normálnej váhy (zelená farba), nadváhy (červená farba) alebo podváhy (modrá farba). Váhu si môžete v jednotlivých dňoch zapisovať a na grafe vidíte váš progres pri chudnutí. V aplikácii môžete zistiť aj to, či máte zdravý obvod pásu, percento telesného tuku (pridaním obvodu pásu, krku a bokov) a bazálny metabolizmus. Z neho zistíte hlavne to, koľko musíte vydať denne energie, aby ste si dosiahli požadovanú váhu. To sa hodí aj pre plánovanie cvičení.

Verzia: 1.4.16
Aktuálna cena: Zdarma
Verzia: 1.4.16
Aktuálna cena: Zdarma

Endomondo

Po určení BMI Indexu prichádza na rad samotná športová činnosť a kardio tréning. Pre niekoho to môže znamenať pravidelný beh, cyklistiku alebo plávanie. Na meranie takejto aktivity je v obchode Google Play viacero športových aplikácií. Spoločnosť Google ponúka Google Fit a Samsung na svojich smartfónoch Samsung Health. Najrozšírenejšou s najširšou podporou platforiem, smart hodiniek a náramkov je ale určite Endomondo.

Do aplikácie sa prihlásite buď Google alebo Facebook účtom. Následne môžete sledovať váš beh, chôdzu, bicyklovanie a viac ako 60 ďalších aktivít pomocou GPS. Aplikácia zobrazuje dosiahnutý čas, vzdialenosť, rýchlosť, spálené kalórie atď. Dobrou funkciou sú Tréningové ciele. Jednoducho si nastavíte cieľ s časom, vzdialenosťou alebo kalóriami a audio tréner vám ho pomôže dosiahnuť. Môžete sa zúčastniť špeciálnych výziev a vyhrať rôzne ceny alebo si vytvoriť vlastné výzvy a zabávať sa s priateľmi. Vašich priateľov vám aplikácia zobrazí, pokiaľ ju tiež využívajú. Následne si môžete porovnať vaše športové úspechy.

Verzia: Rôzne
Aktuálna cena: Zdarma
Verzia: Rôzne
Aktuálna cena: Zdarma

MyFitnessPal

Spolu s cvičením ide pri chudnutí ruka v ruke aj úprava jedálnička. S ním vám pomôže aplikácia MyFitnessPal, ktorej robí reklamu predošlá aplikácia Endomondo. Aplikácia je ale v angličtine, takže sa vyžaduje aspoň elementárna znalosť tohto jazyka. Na využívanie aplikácie je tiež nutné vytvoriť používateľský účet. Pre jeho vytvorenie vyplníte svoje pohlavie, vek, váhu, mieru dennej športovej aktivity a váš cieľ v kilogramoch.

Následne si už len vediete agendu o vašich jedlách, ktoré ste jedli. Jednoducho zadáte alebo vyberiete názov jedla a jeho množstvo. Aplikácia má databázu viac ako 11 miliónov jedál. K dispozícii je aj skener čiarových kódov s viac ako 4 miliónmi potravín, čo vám uľahčí ich pridávanie. Aplikácia následne vyhodnotí, či dodržiavate stanovený plán. K dispozícii máte aj nutričné hodnoty vašich potravín, rady a tipy na zdravé jedlá. či sledovanie pitného režimu. Ten je dôležitý nielen pri športe a aktívnom životnom štýle.

Verzia: Rôzne
Aktuálna cena: Zdarma
Verzia: Rôzne
Aktuálna cena: Zdarma

Fitify

Ak potrebujete k cvičeniu komplexnejšieho virtuálneho osobného trénera, tak by sa vám mohla hodiť aplikácia Fitify. V obchode Google Play ju ale pravdepodobne nájdete pod názvom Cvičenie na chudnutie a rast svalov! Po prihlásení do aplikácie musíte najprv odpovedať na pár osobných otázok, ako je vaše pohlavie, vek, výška, hmotnosť, aktivita a cieľ (zníženie hmotnosti, zlepšenie kondície alebo naberanie svalov).

Následne vám aplikácia ponúkne viacero typov tréningov s viacdňovým plánom. K dispozícii je textový alebo hlasový tréner, a to aj pri offline režime. Pri cvikoch sú aj videá s názornou ukážkou. Fitify obsahuje cez 850 cvikov s vlastnou váhou i s rôznymi športovými pomôckami. Pokiaľ sa chcete socializovať, tak sú k dispozícii workout cvičenia pre väčšiu skupinu ľudí. V neposlednom rade nájdete v aplikácii cez 15 relaxačných cvičení ako joga, strečing či uvoľnenie pomocou masážneho valca.

Verzia: Rôzne
Aktuálna cena: Zdarma
Verzia: Rôzne
Aktuálna cena: Zdarma

30-dňová fitnes výzva

Nie každý chce, aby ho pri cvičení videli iní ľudia. Človek môže byť introvert alebo sa jednoducho hanbí za svoju váhu. Pre tento typ ľudí sa hodí aplikácia 30-dňová fitnes výzva od developera Leap Fitness Group. Aplikácia získala pred tromi rokmi viacero ocenení. Po jej spustení máte k dispozícii na výber 30-dňové tréningy celého tela, brucha, zadku, rúk alebo nôh. Všetky môžete aplikovať doma bez potreby chodiť cvičiť von.

Pri každom tréningu máte na výber medzi ľahkým, stredným a ťažkým cvičením. Ten by ste mali vybrať podľa stavu vašej kondície a váhy. Na každý deň máte pridelené jednotlivé cvičenia, ktoré sú zobrazené animáciou a počtom opakovaní. Zároveň vidíte, koľko za daný deň spálite kalórii a koľko minút priemerne celý tréning trvá. Po skončení cvičenia si jednoducho škrtnete splnený deň. Vďaka vyplneniu profilu v nastaveniach si viete viesť štatistiky. Výhodou aplikácie je aj slovenská lokalizácia.

Verzia: 2.0.5
Aktuálna cena: Zdarma
Verzia: 2.0.5
Aktuálna cena: Zdarma

A ako sa udržujete v kondícii vy?

Pokiaľ sa udržujete v kondícii s pomocou nejakých Android aplikácií, tak sa s nimi môžete podeliť v diskusii alebo na našom facebookovom profile.

25.2.2020

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+