MojAndroid

Každý týždeň pripravujeme dva články o tom, aké aplikácie sú najlepšie v konkrétnej kategórii. Dočítali ste sa o najlepších aplikáciách s počasím, najlepších internetových prehliadačoch, športových aplikáciách, cloudových úložiskách a omnoho viac. Vždy v pondelok vychádza článok s tipmi redakcie, na ktoré môžete reagovať a odporúčať tie vaše najobľúbenejšie aplikácie. Následne v piatok prídeme s článkom, ktorý píše o vašich najobľúbenejších aplikáciách.

Tento pondelok sme sa rozhodli pripraviť trochu špeciálny článok, v ktorom sa pýtame priamo vás. Aké sú vaše najobľúbenejšie aplikácie? Ktoré z nich nesmú chýbať v žiadnom vašom smartfóne a používate ich denno-denne? Neváhajte a dajte nám o nich vedieť!

Náš tip
Najlepšie Android aplikácie na počasie | Tipy redakcie
22.4.2019

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

5 odpovedí na “Najlepšie aplikácie a hry pre Android netradične: Aké používate vy?”

  1. V mojom telefóne určite nemôže chýbať YouTube Vanced (pouzivam na prehrávanie videí so zamknutou obrazovkou) c :geo na geocaching, Locus mapy, Gmail, CP, Inkpad (veľmi jednoduché poznámky, ktoré sú synchronizovane s webovou strankou ktorú použijem ak som na Pc) a Twilight (redukovanie modreho svetla).
    Čo sa týka hier tak v poslednej dobe som si obľúbil Among Us a BattleText. Prípadne QuizUp.

  2. Tak zapojím sa aj ja. Štandardne Facebook, Messenger, Instagram, Whatsapp. Nasleduje Weather Pro spolu so SHMUapp. V rámci práce nesmie chýbať Asana, Toogl, Slack. Zaujímavou náhradou Gmailu je Spark, ktorý využívam tiež. Na navigovanie Waze, na turistiku zase Mapy.cz. Vynachváliť si neviem IDS BK, pomocou ktorej zakúpim cestovné lístky na MHD raz-dva. Chýbať nesmú ani Google Fotky, galériu inú nepoužívam. No a Mi Fit ( s hodinkami Amazfit Bip) a ešte Mi Home na ovládanie mojej smart domácnosti :) A aby som nezabudol, na poznámky jednoznačne Google Keep a na pozadia Walli a WallP.

  3. Medzi stálicu v mojom zozname nainštalovaných aplikácií nesmú chýbať appky na surfovanie a chatovanie na sociálnych sieťach. Myslím tým Messenger, Instagram, Facebook Lite, Snapchat, Gmail a nedávno som sa rozhodol aj pre inštaláciu Viber. Na pripravovanie obsahu pre náš web mi v telefóne nesmie chýbať Asana a Slack. Pre príležitostný PC gaming mám nainštalovaný aj Steam a Discord, tie sa však v posledných mesiacoch nedočkávajú veľkej pozornosti. Medzi aplikácie na multimédiá patria Fotky Google, YouTube Vanced, Videoder, Lightroom na úpravu fotiek, či môj najobľúbenejší hudobný prehrávač Poweramp, s ktorým vždy inštalujem aj aplikáciu BatON, ktorá hlási percento nabitia mojich Bluetooth gadgetov. Pochvaľujem si aj aplikáciu s portom Google Camera, ktorej HDR+ dodá vyhotovovaným fotkám ešte lepší vzhľad. Na sledovanie finančného rozpočtu používam šikovné Spendee. Keďže chodím často bicyklovať do prírody, len veľmi ťažko by som sa zaobišiel bez Mapy.cz. Študentovi v telefóne by nemal chýbať ani Edupage, či obľúbený Photomath. Na záver by som rád spomenul aplikáciu Lenovo Watch (ukazuje počet prejdených krokov, spálené kalórie a ďalšie údaje z mojich Lenovo Watch 9). :)

  4. V mojom mobile toho vela nenájdete. Medzi najpoužívanejšie aplikácie patrí Messenger Lite, keďže je príjemný na používanie a tým, že nemáte chatové hlavičky, netrávite na ňom veľa času. Vsetko riešim jednoducho cez Chrome. Medzi aplikacie, čo by som odporučil patrí určite YourHour. Perfektne zobrazí údaje o case strávenom na mobile a podobných veciach. No a potom už len také “klišé” ako: George, AliExpress, Národná bločková lotéria… Čo sa týka duch. zamerania, tak určite Biblia, Breviár, Modlitebník, Knižka, Zamyslenia a Matka Roza Vujtechova. Čo sa týka rodiny, tak určite vyhráva FamCal – synchronizovaný kalendár. Čo sa týka editorov, tak jednoznačne SparkPost… A kto chce mať vždy presné počasie, Meteoradar.

  5. No tak ja hneď na začiatok by som spomenul aplikačku Poop Map, ktorú snáď ani nie je potreba popisovať, no ja ju rád popíšem. Hráme ju s kamarátmi veľmi radi. Je to o tom, že ak niekto z nás koná potrebu tak si vytiahne svoj nástroj (telefón samozrejme), zapne určovanie polohy a stlačí na ikonu “drop the poop”. Aplikácia vyznačí dané miesto a kamaráti hneď vedia kde si, ako sa ľudovo hovorí, vypustil krakena. Dá sa to teda potom porovnávať ale musím vás dopredu upozorniť, že je to veľmi súťaživá hra. Kamarát Karol to neraz pustil aj na miestach, ktoré prekračujú hranice morálnosti a slušnosti. Ostatné aplikácie už nie sú veľmi zaujímavé, patria tam napríklad Minecraft alebo Pou. Taktiež jedna z naj aplikácii je aj Mapy.cz kde sú aj tie najmenšie cestičky, ktoré mi neraz pomohli, keď som hľadal dobré miesto pri vyššie spomínanej aplikácii.
    Myslím, že som povedal všetko, čo som mal na srdci a toto je teda môj skromný názor na najdôležitejšie aplikácie v mobile. Ďakujem za opýtanie páni a dámy.
    Veľa šťastia v boji s diablom a v podnikaní

Pridaj komentár

+