MojAndroid

Ako na našom webe často hovoríme, dizajn smartfónov sa uberá smerom bez rámčekov. Tie sa stále zmenšujú, no nejde to tak ľahko. Často si to vyžiada aj rôzne kompromisy, ale ak sa s nimi vie zákazník, dostane vytúžený nerušený dizajn. Prinášame vám teda zoznam modelov, pri ktorých výrobcovia mysleli hlavne na displej bez rámčekov a akýchkoľvek výrezov.

Xiaomi Mi Mix 3

Model čínskeho výrobcu Xiaomi, ktorý na trh zavítal už minulý rok, má naozaj ničím nerušený displej po celej prednej stene. Zaujímavo je riešená aj predná kamera, ktorú objavíte po jemnom “slajdnutí” konštrukcie. Tá je totiž riešená práve štýlom vysúvacích mobilov, ktoré sme v minulosti prezývali “slajderi”. Inak ale ide o plnohodnotnú vlajkovú loď s vysokým výkonom a spoľahnúť sa môžete aj na skvelý duálny fotoaparát.

OnePlus 7 Pro

Novinka od výrobcu, ktorý kedysi vyrábal “zabijakov vlajkových lodí”, už dnes patrí medzi vlajkové lode aj svojou cenou. Hoci nemá bezdrôtové nabíjanie alebo certifikovanú vodeodolnosť, zákazníkov si získa hlavne nádherný 90 Hz OLED displejom. Ten je absolútne bez rámčekov a patrí medzi najlepšie na trhu. Kvôli tomu sa selfie kamera kompromisne presunula do malého výčnelku, ktorý sa podľa potreby vysúva. Inak je však nová vlajková loď výrobcu OnePlus opäť nekompromisná.

Vivo Nex S

Starší model, ktorý sa nám v minulosti dostal aj do redakcie, prináša podobný dizajn ako OnePlus 7 Pro. Zhodujú sa aj skenerom odtlačkov prstov v displeji, ktorý malo Vivo medzi prvými na svete. Displej je opäť AMOLED, hlavne kvôli použitému skeneru. Hoci špecifikácie dnes nepatria medzi absolútnu špičku, môžete si byť istí, že sa Nex S len tak nezadýcha. Prekážať ale môže absencia NFC.

Samsung Galaxy A80 

Ani skúsený kórejský výrobca nezabúda na to, čo je in. Okrem podarených vlajkových lodí predstavil aj zaujímavý kúsok pre vyššiu strednú triedu. Je ním model Galaxy A80 spolu so svojím absolútne bezrámčekovým dizajnom. Na prednej strane nenájdete žiadny výrez alebo hrubší rámček, všetko je krásne úhľadné, ako sme si pri Samsungu zvykli. Fascinujúci je aj mechanizmus otočného zadného fotoaparátu, ktorého kvality môžete využiť aj pri fotení selfies.

Asus ZenFone 6

Zabudnúť v našom zozname nemôžeme ani na novinku z dielne Asus. Špičková výbava v elegantnom tele za cenovku medzi strednou triedou a vlajkovými loďami z neho robí naozaj jedinečný kúsok. Hoci bezrámčekový displej je typu IPS, svojím farebným podaním nesklame. Jedinečné je určite aj riešenie selfie kamery, ktorú, podobne ako pri Samsungu Galaxy A80, supluje hlavná a vyklápa sa dopredu.

Oppo Find X

Náš zoznam zakončuje opäť minuloročný model, ktorý tu ale určite nemôže chýbať. Bol totiž jeden z prvých, ktorí priniesli displej úplne bez rámčekov. Jedinečné je aj riešenie výsuvného mechanizmu, ktorého súčasťou nie je len predná, ale aj zadná kamera. Elegantný dizajn a v tom čase aj špičkové špecifikácie sa odrazili na cene. Oppo vtedy ako jeden z prvých smartfónov stál 1000 eur.

Tak a toto je náš zoznam najlepších Android smartfónov s bezrámčekovým dizajnom. Zabudli sme na nejaký model? Máte svojho favorita, alebo vlastníte niektorý z týchto modelov? Napíšte nám o tom do diskusie pod článkom a nezabudnite hlasovať v našej ankete.

Ktorý by ste si vybrali vy?

Zobraziť výsledky

Loading ... Loading ...

5.7.2019

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+